Територіальні органи ДФС
у Тернопільській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Лист ГУ ДФС у Тернопільській області від 13.01.2017 №21/6/19-00-40-00-08/393

16.01.2017

Головне управління ДФС у Тернопільській області на Вашу заяву від 20.12.16 (вх.№М-264/6 від 21.12.16) надає індивідуальну податкову консультацію з питання порушеного у заяві:

- Чи потрібно суб’єктам господарювання, які отримали ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями або тютюновими виробами подавати звіти за формою №1-РА та №1-РТ?

На момент подання Вами заяви про надання індивідуальної податкової консультації від 20.12.16 (вх.№М-264/6 від 21.12.16), відповідно до ст.16 Закону України від 19.12.95 №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (далі – Закон №481/95-ВР), суб'єктам господарювання, які отримали передбачені цим Законом ліцензії, потрібно було подавати до органу виконавчої влади, уповноваженого Кабінетом Міністрів України видавати такі ліцензії, щомісяця до 10 числа наступного місяця звіт про обсяги обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів за формою, встановленою цим органом.

З 1 січня 2017 року набув чинності Закон України від 20.12.16 №1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році», яким внесено зміни до Закону №481/95-ВР.

Відповідно до внесених змін, частину третю ст.16 Закону №481/95-ВР викладено у наступній редакції: «Суб'єкти господарювання, які отримали ліцензії на виробництво та/або оптову торгівлю спиртом, алкогольними напоями і тютюновими виробами та здійснюють таку діяльність та/або експорт, імпорт зазначеної продукції, подають до органу виконавчої влади, уповноваженого Кабінетом Міністрів України видавати такі ліцензії, щомісяця до 10 числа наступного місяця звіт про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів за формою, встановленою цим органом».

Статтю 18 Закону №481/95-ВР доповнено частиною дев’ятнадцятою наступного змісту: «Штрафи за неподання чи несвоєчасне подання звіту або подання звіту з недостовірними відомостями про обсяги обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів, передбачені абзацом вісімнадцятим частини другої статті 17 цього Закону, не застосовуються до суб'єктів господарювання, які отримали ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, з дати виникнення зобов'язання щодо подання такого звіту».

Враховуючи вищевикладене, з 1 січня 2017 року суб'єктам господарювання, які отримали ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, подавати звіти про обсяги обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів за формами №1-РА та №1-РТ не потрібно.

Податковим кодексом України №2755-VI від 02.12.10, визначено, що податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

         Консультації, крім узагальнюючих, які надаються у письмовій або електронній формі підлягають обов'язковому розміщенню на сайті контролюючого органу, який надав консультацію, протягом 10 календарних днів після дня їх надання.

 

 

В.о. заступника начальника                                                                                  В.В. Білий

До списку