Територіальні органи ДФС
у Тернопільській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Лист ГУ ДФС у Тернопільській області від 07.04.2017 №1440/10/19-00-12-02-28/3999

10.04.2017

Відповідно до вимог  п. 295.4 ст. 295 та п. 296.4 ст. 296 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ)  сплата єдиного податку  то подання податкової декларації платниками третьої групи здійснюється за місцем податкової адреси.

Статтею 292 ПКУ  регламентовано вимоги щодо порядку визначення доходів та їх склад для платників єдиного податку. Зокрема п.п. 2 п. 292.1 ст. 292 ПКУ  зазначено, що для юридичної особи доходом є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 ПКУ.

Згідно із п. 292.3 ст. 292 ПКУ до суми доходу платника єдиного податку включається вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг).  Безоплатно отриманими вважаються товари (роботи, послуги), надані платнику єдиного податку згідно з письмовими договорами дарування та іншими письмовими договорами, укладеними згідно із законодавством, за якими не передбачено грошової або іншої компенсації вартості таких товарів (робіт, послуг) чи їх повернення, а також товари, передані платнику єдиного податку на відповідальне зберігання і використані таким платником єдиного податку.

До суми доходу платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість за звітний період також включається сума кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності.

До суми доходу платника єдиного податку третьої групи за звітний період включається вартість реалізованих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг), за які отримана попередня оплата (аванс) у період сплати інших податків і зборів, визначених ПКУ.

Форма Податкової декларації платника єдиного податку третьої групи юридичної особи затверджена наказом Міністерства фінансів України за № 578 19.06.2015 року, який зареєстрований в Міністерстві юстиції за №799/27244 07.07.2015 року.  Згідно даної форми звітності не передбачено визначення податкового зобов’язання з єдиного податку юридичними особами 3 групи  в розрізі  філій.

Враховуючи вище викладене, сплата  єдиного податку здійснюється юридичними особами за місцем  податкової адреси (місцезнаходження) головного підприємства.

Слід зазначити, що відповідно до пункту 52.2 статті 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

 

Заступник начальника                                                                    С.С. Господарик

До списку