Територіальні органи ДФС
у Тернопільській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Погашення боргу з ЄСВ – серед пріоритетів

11.12.2018 -

Сплата єдиного соціального внеску суб’єктами господарювання, погашення заборгованості з цього платежу економічно активними підприємствами області та приватними підприємцями – стали темою спільної наради фахівців Головного управління ДФС у Тернопільській області та Пенсійного фонду Тернопільщини. У заході взяли участь заступник начальника ДФС в області Петро Якимчук, начальник управління податків і зборів з фізичних осіб Лариса Березюк, начальник управління погашення боргу Михайло Манастирський та начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області Ігор Москалик, а також перший заступник начальника цього ж відомства Алла Якубовська.

Учасники заходу обговорили шляхи погашення заборгованості з ЄСВ, повідомили про інформування фізичних осіб-підприємців щодо несплачених сум єдиного внеску, яким направлено вимоги про погашення боргу. Вони також розглянули питання щодо застосування штрафних санкцій до боржників, залучення резервів тощо.

Петро Якимчук інформував, що протягом січня-листопада цього року платники Тернопільщини сплатили 2 млрд 956,7 млн грн єдиного соціального внеску. Це перевищило очікувані надходження на 81,3 млн гривень. «Порявняно з відповідним періодом минулого року надходження цього платежу зросли на 655,1 млн грн або на 28,5%», - констатував посадовець. Лише за листопад цього року роботодавці області сплатили 288,1 млн грн єдиного соціального внеску, що на 64,8 млн грн більше, ніж минулоріч.

За словами Петра Миколайовича, позитивної динаміки вдалося досягти завдяки цілеспрямованій роботі з роботодавцями щодо підвищення рівня оплати праці найманим працівникам, вжиттю заходів з детінізації доходів та легалізації зайнятості населення. «Вважаю, що роботодавці та самі працівники розуміють, що офіційне працевлаштування це – захист соціальних інтересів громадян, гарантування права на соціальні виплати та пенсійне забезпечення», - наголосив заступник начальника ДФС в області.

Загалом заборгованість платників податків зі сплати єдиного соціального внесу станом на початок грудня склала 100,9 млн гривень. Порівняно з листопадом вона скоротилась на 4,7 млн гривень. Адже на початок минулого місяця податковий борг зі сплати ЄСВ становив 105,6 млн гривень.

До речі, на веб-порталі ДФС України є електронний сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера». За його допомогою суб’єкти господарювання можуть перевірити надійність своїх ділових партнерів. Для цього достатньо знати його код ЄДРПОУ або ж точну назву. Дану інформацію необхідно ввести в одне з полів і система здійснить пошук по ряду баз даних, доступних для публічного використання і повідомить про результати пошуку. Варто мати на увазі, що оновлення інформації на сайті щодо стану розрахунків платника податків з бюджетом (про наявність заборгованності) відбувається щоденно, крім вихідних та святкових днів, після проведення розрахунків зведених показників у центральній базі даних за результатами попереднього банківського дня.