Територіальні органи ДФС
у Тернопільській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи підтримуєте Ви запровадження об’єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ?

Деклараційна кампанія – 2017

04.04.2017

Минуло три місяці, відколи стартувала кампанія декларування громадянами своїх доходів. Чи активно легалізовують свої доходи громадяни,  зокрема, жителі Тернопільського району, сьогодні наша розмова з начальником Тернопільської ОДПІ Петром Якимчуком.

Починаючи з 1 січня, як і щороку, в податкових інспекціях розпочинаються, можна сказати, деклараційні жнива. Адже, впродовж січня-квітня ми забезпечуємо проведення деклараційної кампанії як для тих громадян, котрі мають обов’язок, задекларувати отримані доходи, з яких податок у минулому році не утримувався, так і тих, хто має бажання використати своє право на отримання податкової знижки.

Деклараційна кампанія передбачає широкий комплекс заходів, спрямованих на те, щоб платник отримав максимум інформації: хто повинен декларувати, яку ставку податку застосовувати, куди подавати звітність, в які терміни сплачувати податок тощо. Дуже важливо донести її до громадян у зрозумілій  та доступній формі. І хочу запевнити, що наші фахівці, які мають багаторічний досвід і надають податкові послуги у Центрі обслуговування платників, зроблять це професійно. Платник отримає не тільки консультацію, але й практичну допомогу у заповненні декларації.

З метою надання доступної інформації активно співпрацюємо із друкованими засобами масової інформації (газеті «Подільське слово» – окрема подяка), телебаченням, інтернет-виданнями, радіо. Багато добрих слів сказано платниками і щодо значимості нашого ролика «Як козаки доходи декларували», який ми «крутимо» практично на усіх  світлових екранах міста та телебаченні.

Тож, платникам залишається пригадати свої доходи та виконати обов’язок щодо їх декларування?

– Так, а тим, хто підзабув суми, ми знову ж таки готові допомогти, надавши відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків – на підставі поданої заяви. Хоча, громадяни можуть це зробити і самостійно, зайшовши в Електронний кабінет платника податків за допомогою електронного цифрового підпису. Знаю, що на сьогодні це роблять багато тернополян.

Не секрет, що про окремі джерела доходів податкова може і не знати, адже, готівка переходить з рук в руки?

– Саме так, але, повірте, що все це колись стає явним. Якщо здається в оренду квартира і дві сторони в чомусь не зійшлись, знайте, що письмова заява від орендаря з викладенням усіх сум сплати до нас не забариться. Аналогічно «здається» і тіньова зарплата, і необліковані наймані працівники. З цього приводу, хотів би окремо звернутись до тих, хто здає в оренду (найм) рухоме чи нерухоме майно, отримує доходи за кордоном.

– Безумовно, покладатись лише на законослухняність платників не можемо. Адже, фіскальна служба, є контролюючим органом, зобов’язаним здійснювати контроль за дотриманням вимог податкового та іншого законодавства. Тому, поряд із широкомасштабною роз’яснювальною роботою фахівці служби опрацьовують велику кулькість інформації про неоподатковані доходи громадян. Впродовж січня-лютого у нас декларували доходи відомі виконавці, артисти. Окремі з них правильно розуміють вимоги Кодексу, але принагідно, хотів би звернутись і до решти  представників шоу-бізнесу, які гарно та за гроші співають про любов до Вітчизни, але не завжди поспішають матеріально її підтримати та легалізувати свої статки.

Тож, чи активно легалізовували свої доходи  громадяни  впродовж січня-березня?

– Безумовно, січень – це святковий місяць, і, як правило, найбільш активно громадяни декларують доходи у березні та квітні. Проте ми усім радимо, що зволікати з цим не потрібно.

Станом на 20 березня до Тернопільської ОДПІ подано 1322 декларації про доходи за 2016 рік, в тому числі 877 декларацій подали громадяни, з метою реалізації права на податкову знижку. Як бачимо, все-таки активніше платники звертаються за поверненням податку, ніж щоб визначити свої податкові зобов’язання. А таких громадян, яким належиться поповнити бюджет, на сьогодні маємо 445, з них 68 – жителі району. Загалом, задекларовано майже 60 млн грн доходів, з яких платники Тернопільського району в деклараціях «показали» 8,5 млн грн.

І що отримають бюджети з даних сум?

– Декларанти обласного центру сплатять до бюджету 1,6 мільйона гривень податку на доходи та майже пів мільйона військового збору, а районні платники – 230 тисяч гривень податку та 65 тисяч військового збору.

Чи проводите аналіз – які доходи найбільше декларують?

– Безперечно, маємо можливість щоденно контролювати стан деклараційної кампанії в розрізі платників, доходів, податкових зобов’язань тощо. Найбільше декларацій, а їх – 175 (із них 27 – подані жителями району) – це декларації про отримані доходи у вигляді спадщини на суму трохи більше ніж 23 млн грн. Вони сплатять до бюджетів, загалом майже 1,5 млн грн. Маємо 173 декларації (30 – жителів району), в яких задекларовано 23,4 млн грн доходів від продажу рухомого та нерухомого майна. Казна отримає 470 тис грн податку на доходи та 150 тис грн військового збору. Ще не досить активно декларують доходи від здачі в оренду майна, подано 42 декларації на 1,3 млн грн, з яких 36 – жителями обласного центру.

А мільйонні доходи уже декларували?

– Так, на сьогодні ми маємо  6  поданих декларації  із доходами більш як 1 млн грн. Сума доходу по них усіх склала 13 млн грн. Жителів Тернопільського району серед них наразі немає, однак сподіваємося, що доходи районних мільйонерів або були оподатковані у минулому році, або вони ще підраховують свої статки для декларації.

Яку суму податку буде повернуто тим, хто подав декларації для отримання податкової знижки?

– На початку розмови я зазначив, що із загальної кількості поданих декларацій – 877 декларацій подано громадянами, з метою реалізації права на податкову знижку. З них – 182 жителі Тернопільського району. З бюджету буде повернуто загалом майже півтора мільйона гривень раніше сплаченого із зарплати податку, а декларантам району – близько 230 тис грн.

За що найбільше повертають податок?

– Майже 85 відсотків із поданих декларацій – це декларації тих громадян, які у 2016 році понесли витрати, пов’язані із навчанням.

Що побажаєте жителям Тернопільського району та читачам «Подільського слова»?

– Усім бажаю миру, спокою та злагоди. Прийшла весна, а з нею, як завше – весняно-польові роботи, адже, наш район – сільськогосподарський. Тож, я бажаю рясних дощів та хороших врожаїв. Газету ж, вітаю з її першим 50- річчям!

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ