Територіальні органи ДФС
у Тернопільській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи задоволені Ви регулярністю оновлення наборів даних у формі відкритих даних на офіційному веб-порталі ДФС (sfs.gov.ua) та на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних (data.gov.ua)?

Платники земельного податку Кременеччини сплатили цьогоріч до місцевого бюджету понад 7,1 млн гривень

01.08.2017

Плата за землю – це обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у форматі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності. Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. Ставки плати за землю та пільги щодо земельного податку, що сплачується на відповідній території, встановлюють органи місцевого самоврядування.

Ставки плати за землю, що сплачується на відповідній території, встановлюються і оприлюднюються органами місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування встановлюваних місцевих податків та зборів. Така норма встановлена п.12.3.4 статті 12 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Облік фізичних осіб-платників податку і нарахування відповідних сум проводяться щороку до 1 травня. Сплатити суму цього податку фізичні особи мають протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення рішення. Термін вручення повідомлень-рішень фізичним особам до 1 липня поточного року.

Звертаємо увагу, що з 1 січня 2017 року статтю 281 ПКУ (пільги для фізичних осіб) доповнено пунктом: якщо фізична особа має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, то така особа до 1 травня поточного року подає письмову заяву у довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки про самостійне обрання для застосування пільги. Пільга починає застосовуватися з податкового періоду у якому подано заяву.

Нагадуємо, що останній термін сплати земельного податку з фізичних осіб – 29 серпня 2017 року.

З початку цього року платниками Кременеччини сплачено 7 млн 142,8 тис. грн плати за землю, в т.ч. 5 млн 381,4 тис. грн юридичними особами і 1 млн 761,4 тис. грн фізичними особами. Це, за словами начальника Кременецької ОДПІ, на 1 млн 887,5 тис. грн більше за аналогічний період минулого року.

Відділ організації роботи Кременецької ОДПІ