Територіальні органи ДФС
у Тернопільській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Чому важлива легальна занятість

30.03.2018

Днями у Підволочиській районній філії Тернопільського обласного центру зайнятості відбувся семінар з соціальними партнерами на тему: Легальна зайнятість – запорука гідного рівня життя та належного соціального захисту за участі начальника управління праці та соціального захисту населення Підволочиської РДА Євгена Кучеравенка, заступника начальника Лановецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області Лесі Берези, головного державного інспектора Підволочиського відділення Кременецької ОДПІ Надії Рижак.

Відкрила захід директор Підволочиської районної філії Тернопільського обласного центру зайнятості Ірина Левицька, яка ознайомила присутніх із ситуацією на ринку праці району, соціальними послугами служби зайнятості, з професійно-кваліфікаційним складом безробітних осіб, які перебувають на обліку та закликала сприяти їх легальній зайнятості. Проінформувала про основні чинники, які негативно впливають на стан зайнятості населення в районі а саме: низька мотивація до праці (98% вакансій, які надійшли від роботодавців з  заробітною платою меншою від її середньообласного розміру), ситуація щодо стану зайнятості у сільській місцевості (на 01.03.2018 р. жителі сільської місцевості складають 75,4% в загальній кількості безробітних), міграційні процеси за кордон, наявність тіньової зайнятості.

 «Тіньова зайнятість і тіньова заробітна плата  – явища, які, на жаль, міцно увійшли в наше життя. Це не лише важлива соціальна, але й економічна проблема України - звернулась до присутніх провідний юрисконсульт Ірина Богач. - За Конституцією України, кожна  людина  має право на працю, тобто можливість заробляти собі на життя працею, яку вона вільно обирає або на яку вільно погоджується.  І кожен  має вирішити, що   важливіше – жити сьогоденням або мати впевненість у завтрашньому дні, отримуючи надійні соціальні гарантії і отримуючи легальні доходи.

 Заступник начальника Лановецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області Леся Береза розповіла про основні положення пенсійної реформи. Ознайомила присутніх з умовами та порядком призначення, перерахунку та виплати пенсій, надала роз`яснення стосовно страхового стажу, який враховується при призначенні пенсії. Розповіла про можливості  веб-порталу Пенсійного фонду України, запропонувала зареєструватися на веб-порталі з метою самостійного контролю за сплатою роботодавцем страхових внесків.

Начальник управління праці та соціального захисту населення Підволочиської РДА Євген Кучеравенко проінформував присутніх про діяльність робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Членами робочої групи з початку року уже проведено 16 виїзних обстежень суб’єктів підприємницької діяльності, щодо виконання чинного законодавства у сфері праці (оформлення трудових відносин, виплати заробітної плати).

Головний державний інспектор Підволочиського відділення Кременецької ОДПІ Надія Рижак надала професійну консультацію щодо оподаткування фізичних осіб та приділила увагу поданню звітності в електронному вигляді.

 

                                            Підволочиське відділення Кременецької ОДПІ