Територіальні органи ДФС
у Тернопільській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Офіційне працевлаштування – захист соціальних інтересів громадян

25.10.2018 -

Працівники Кременецького управління ГУ ДФС у Тернопільській області сьогодні приділяють значну увагу заходам з детінізації ринку праці та боротьбі з виплатою заробітної плати у «конвертах». Адже нелегальна заробітна плата знижує доходи місцевих бюджетів, надходження до Пенсійного фонду та фондів соціального страхування.

Нелегальне працевлаштування має негативні наслідки для найманих працівників. Зокрема, це відсутність соціальних гарантій, передбачених для працівника, - права на відпустку (у т.ч. на час вагітності та пологів), страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, права на оплату листків непрацездатності. Громадяни також втрачають пенсійний стаж та можливість отримання державної допомоги у разі втрати роботи.

Виявлення порушників податкового законодавства в частині виплати заробітної плати один з кроків захисту інтересів працівників. Тому фахівці Кременецького управління ГУ ДФС у Тернопільській області беруть участь у діяльності робочих груп, створених при райдержадміністраціях з метою виявлення найманих працівників, які працюють неофіційно та залучення їх до оподаткування.

Значна увага надається проведенню роз’яснювальної роботи серед роботодавців для забезпечення підвищення рівня заробітної плати найманих працівників.

Крім того, відомості про виявленні порушення трудового законодавства та законодавства про працю фіскальною службою передаються до органів Держпраці для застосування санкцій.

Питання виплати заробітної плати та детінізації ринку праці систематично розглядаються на засіданнях комісій по легалізації заробітної плати та детінізації відносин у сфері зайнятості населення, які діють при Кременецькій районній державній адміністрації та Кременецькій міській раді. Нещодавно в такій комісії взяв участь начальник Кременецького управління ГУ ДФС у Тернопільській області Ярослав Міщук, який звернув увагу на прийняття Кабінетом Міністрів України розпорядження від 05.09.2018 р. №649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення» та проінформував про результати проведеної роботи Кременецьким управлінням ГУ ДФС у Тернопільській області з даного питання.