Територіальні органи ДФС
у Тернопільській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Теребовлянщина: наповнення місцевих бюджетів спільними зусиллями

06.12.2018

В умовах децентралізації значно зростає роль та відповідальність органів влади та місцевого самоврядування, територіальних громад за наповнення бюджетів, оскільки фінансування окремих видатків передано на місцевий рівень.

Які податки формують місцеві бюджети, що робиться в районі в напрямку легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, чи законно використовуються землі сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів району?

Саме ці питання, а також стан виконання дохідної частини місцевих бюджетів, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, шляхи і джерела збільшення надходжень обговорили 05 грудня на нараді з керівниками сільськогосподарських підприємств району під головуванням очільника Теребовлянської РДА Юрія Ништи.

Передусім керівник райдержадміністрації проінформував присутніх про те, що  на території Тернопільської області реорганізовано органи ДФС шляхом їх приєднання як структурних підрозділів до Головного управління та наказом ДФС України від 12 липня 2018 року №445 в складі Головного управління ДФС у Тернопільській області утворено Теребовлянське управління.

Голова РДА Юрій Ништа представив аграріям новопризначеного начальника Теребовлянського управління Михайла Яцину.

Михайло Яцина розповів, що за 10 місяців 2018 року до бюджетів усіх рівнів Теребовлянським відділенням зібрано податків та зборів в сумі 239,0 млн грн, що  порівняно з відповідним періодом минулого року більше на 65,5 млн грн або в 1,3 рази, в т.ч. до державного бюджету – 98,8 млн грн (плюс 33,5 млн грн), до місцевого бюджету – 140,3 млн грн (плюс 28,10 млн грн). Як зазначив Михайло Васильович, найбільшу питому вагу в загальних надходженнях займає ПДФО (49,9%), ПДВ (23,61%) та єдиний податок (9,5 %). Також слід відмітити, що прогнозні завдання за листопад поточного року виконані на 103 відсотки.

Далі Михайло Яцина детально зупинився на таких видах податків, як податок на доходи фізичних осіб, акцизний податок із реалізації підакцизних товарів та майнові податки (ставка плати за землю, податок на нерухомість).

Окремо звернувся до представників аграрного сектору району з проханням підвищити рівень заробітної плати найманим працівникам, легально їх працевлаштувати.

«Спільна робота усіх гілок влади у напрямку детінізації ринку праці залишається пріоритетом фіскальної служби. Адже прогнозувати стабільні надходження податку на доходи фізичних осіб, які без жодного перебільшення значною мірою забезпечують фінансову самостійність та стабільність громад, можна лише за умови безумовного дотримання суб’єктами господарювання вимог щодо легальної та повної оплати праці», – наголосив Михайло Яцина.