Територіальні органи ДФС
у Тернопільській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Обговорили питання наповнення бюджетів місцевих громад

08.02.2019 -

Збільшення надходжень до місцевих бюджетів – основна тема зустрічі представників Тернопільського управління ГУ ДФС в області із працівниками Байковецької селищної ради, що відбулася нещодавно. Начальник Тернопільського управління Сергій Бабій та начальник відділу адміністрування податків і зборів фізичних осіб цього ж підрозділу Ігор Задорожний наголосили на важливості визначення розмірів ставок місцевих податків і зборів, бо від цього залежить наповнення селищної казни, втілення соціальних програм тощо.

Вони нагадали, що до місцевих податків і зборів належать єдиний податок, податок на майно, який включає в себе податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, податок на землю, транспортний податок, туристичний збір та збір за місця для паркування транспортних засобів.

«Формування значної частини доходів напряму залежить від того, наскільки ефективно органи місцевого самоврядування зможуть організувати весь комплекс робіт та впливати на обсяги надходжень зазначених платежів до відповідних бюджетів», - констатував Сергій Бабій. Адже запровадження та встановлення розміру вищевказаних податків та зборів належить виключно до компетенції органів місцевого самоврядування.

Ігор Задорожний, у свою чергу, наголосив на необхідності інформування громадянами податкову інспекцію у разі зміни місця реєстрації. «Фізичні особи – платники податків зобов’язані подавати до контролюючих органів відомості про зміну даних, зокрема, місця поживання, які вносяться до облікової картки фізичної особи – платника податків протягом місяця з дня виникнення таких змін шляхом подання заяви за формою № 5ДР», - деталізував він. Адже завдяки своєчасно внесеній достовірній інформації про фактичні реєстраційні дані фізичних осіб громадяни у визначений законодавством термін отримають податкові повідомлення – рішення про нараховані суми податків, а саме, земельного податку, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та транспортного податку. Таким чином, своєчасно зможуть виконати свій обов’язок зі сплати податків, не порушуючи граничні терміни, та уникнути фінансових санкцій.