Територіальні органи ДФС
у Тернопільській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

На Теребовлянщині обговорили питання наповнення бюджетів місцевих громад

20.02.2019

Збільшення надходжень до місцевих бюджетів, пошук резервів їх наповнення – основна тема зустрічей начальника Теребовлянського управління ГУ ДФС у Тернопільській області Михайла Яцини з керівниками територіальних громад, що перебувають на території обслуговування відомства. Проводились такі заходи впродовж січня-лютого 2019 року.

Керівник управління наголосив, що виконання розписів місцевих бюджетів за 2018 рік по бюджетах районів та об’єднаних громад, які належать до Теребовлянського управління, забезпечено на 106 відсотків і складає 185 млн 504,4 тис. гривень. Додаткові надходження до затвердженого розпису місцевих бюджетів складають 10 млн  497,2 тис. гривень. Порівняно з минулим роком надходження зросли на 37 млн 576 тис. грн або 25,4 відсотків.

«Позитивна динаміка спостерігається по всіх об’єднаних територіальних громадах та районних бюджетах, - констатував Михайло Яцина. - Однак не потрібно на цьому зупинятися. Адже для того, щоб громада, сільська чи міська ради були здатними забезпечити виконання своїх завдань, вони повинні володіти відповідним обсягом фінансових ресурсів, які необхідні для покриття витрат. Тому органи місцевого самоврядування при формуванні своїх бюджетів зобов’язані врахувати податковий потенціал своїх регіонів».

Основними засадами забезпечення видаткової  частин є виконання дохідної частини місцевого бюджету, яка формується із сплати податків платників району, від їх хорошого господарювання. Основними бюджетоформуючими податками місцевих бюджетів є: податок на доходи фізичних осіб; податок на нерухомість; плата за землю; акцизний податок з роздрібної торгівлі підакцизними товарами; єдиний податок.

Відтак необхідно приділити особливу увагу діяльності робочих груп, комісій  по заслуховуванню керівників підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності, якими допущено заборгованість із виплати заробітної плати, податку на доходи фізичних осіб, військовому збору, єдиному внеску, нарахування заробітної плати на рівні або менше мінімальної тощо.

Необхідно також звернути увагу на об’єкти, які оподатковуються туристичним збором. Адже це також одне з джерел наповнення місцевих бюджетів, що дає можливість розширити базу оподаткування місцевими зборами.

«А загалом тільки дієва співпраця органів самоврядування, виконавчої влади, всіх суб’єктів господарювання приведе до позитивних результатів», - підсумував Михайло Яцина.