Територіальні органи ДФС
у Тернопільській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Скалатчани разом шукали шляхи наповнення місцевого бюджету

13.05.2019

Днями в Скалатській громаді відбувся круглий стіл з питань наповнення місцевого бюджету. В його роботі взяли участь керівництво громади , старости сіл , депутати міської ради. Запрошені і представники управління Держпраці та Державної фіскальної служби.

Начальник відділу з питань додержання законодавства про працю управління Держпраці у Тернопільській області Ігор Хаварівський ознайомив з основними положення трудового законодавства, порядком оформлення трудових договорів, проведення перевірок і штрафними санкціями, що застосовуються в разі порушення трудового законодавства. Голову громади Петра Савончака цікавило питання введення в штат громади інспектора органу місцевого самоврядування та його повноваження. Адже, маючи постійного інспектора з питань дотримання законодавства про працю, це дасть можливість проведення систематичних перевірок щодо своєчасності виплат заробітних плат, оформлення роботодавцями трудових договорів з найманими особами, проведення роз’яснювальної роботи щодо недопущення порушень, а разі їх виявлення застосовані штрафні санкції наповнюватимуть бюджет громади.

Начальник відділу з питань праці та соціально-трудових відносин управління праці та соціального захисту населення Підволочиської РДА Зоряна Сівчук наголосила на більшій активності старост громад при встановленні фактів неоформлення трудових договорів, а також фактів незареєстрованої підприємницької діяльності на територіях сіл.

Щодо сплати податку з доходів фізичних осіб відокремленими підрозділами, що знаходяться на території громад, з паїв, податку на нерухомість, то як зазначила старший державний інспектор Підволочиської ДПІ Теребовлянського управління Надія Рижак, це спільна робота громади і фіскальної служби. Це, зокрема, і спільні виїзди на територію громади щодо інспекції робочих місць та інвентаризація об’єктів нерухомості.

Звучали пропозиції щодо підняття ставки орендної плати з паїв до 12 відсотків на законодавчому рівні, що дало б можливість не допускати виплат з мінімальною ставкою 3 відсотки одними сільськогосподарським товариствами при однакових умовах розміщення земельних ділянок. Також болючим залишається питання виплат заробітних плат в мінімальних розмірах, а фактично різниця доплачується «в конвертах», а це втрати місцевого бюджету, пенсійного фонду. Лише спільними зусиллями, роблячи акцент на сумлінності роботодавців і працюючих, можна наповнити бюджет громади.