Територіальні органи ДФС
у Тернопільській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи підтримуєте Ви запровадження об’єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ?

З 1 грудня зростає мінімальна зарплата

28.11.2013

Розмір мінімальної заробітної плати на 2013 рік затверджено Законом України від 06.12.2012 р. №5515-VI «Про Державний бюджет України на 2013 рік» і становить з 1 січня 2013 року 1147 грн, з 1 грудня 2013 року – 1218 грн.  Збільшується відповідно і погодинний розмір мінімальної заробітної плати, раніше він становив 6,88 грн, а з 1 грудня – 7,30 грн.

Варто нагадати, що мінімальна заробітна плата – це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якого не може провадитися оплата за виконану працівником місячну, а також погодинну норму праці (обсяг робіт). До мінімальної заробітної плати не включаються доплати, надбавки, заохочувальні та компенсаційні виплати. Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов'язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників.

Всі ці гарантії, передбачені законодавством про працю, що ґрунтується на Конституції України і складається з Кодексу законів про працю України, Закону України «Про оплату праці», Закону України «Про колективні договори і угоди», Закону України «Про підприємства в Україні» та інших актів законодавства України, і є державними соціальними гарантіями.

Інформаційно-комунікаційний відділ

Головного управління Міндоходів у Тернопільській області