Територіальні органи ДФС
у Тернопільській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Податкова накладна з помилками: вихід чи безвихідь?

18.08.2014

Підпунктами 16.1.3 та 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) визначено, що платник податків зобов’язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов’язані з обчисленням і сплатою податків та зборів, та сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених ПКУ та законами з питань митної справи.

Платники ПДВ зобов’язані вести окремий облік операцій з постачання та придбання товарів/послуг, які підлягають оподаткуванню ПДВ, а також які не є об’єктами оподаткування та звільнені від оподаткування ПДВ (п. 201.14 ст. 201 ПКУ).

Згідно з п. 201.15 ст. 201 ПКУ зведені результати такого обліку відображаються в податкових деклараціях.

Узагальнюючою податковою консультацією від 16.02.2012 р. № 127 визначено, що податкова накладна, що містить помилкові показники, не вважається податковим документом, але виключенню з Єдиного реєстру не підлягає.

Платник податку має право повторно зареєструвати таку податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних із зазначенням у ній правильних показників. Зазначена податкова накладна підлягає відображенню у деклараціях контрагентів.

В той же час наявність в Єдиному реєстрі податкової накладної з помилками спричиняє розбіжності між даними Єдиного реєстру та реєстру виданих податкових накладних платника податку – продавця. Ці розбіжності є податковою інформацією, що свідчить про можливі порушення платником податків податкового законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи. Якщо платник податків не надасть пояснення щодо суті таких розбіжностей та документальні підтвердження своїх пояснень на обов’язковий письмовий запит контролюючого органу протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту, це є однією з обставин, за наявності якої здійснюється документальна позапланова перевірка платника податку (п.п. 78.1.1 п. 78.1 ст. 78 ПКУ).

Інформаційно-комунікаційний відділ

Головного управління Міндоходів у Тернопільській області