Територіальні органи ДФС
у Тернопільській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Нюанси подання сертифікатів про походження товарів при ввезенні громадянами транспортних засобів на митну територію України

18.03.2016

Країна походження товару визначається з метою оподаткування товарів, що переміщуються через митний кордон України, застосування до них заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, заборон та/або обмежень щодо переміщення через митний кордон України, а також забезпечення обліку цих товарів у статистиці зовнішньої торгівлі.

Країною походження товару вважається країна, в якій товар був повністю вироблений або підданий достатній переробці відповідно до критеріїв, встановлених Митним кодексом України. При цьому відповідно до Угоди Світової організації торгівлі про правила визначення походження правила визначення походження встановлюються за конкретними критеріями (зміна коду товару, відсоток доданої вартості, виконання певних технологічних операцій тощо).

Згідно з ч. 3 ст. 44 Митного кодексу України сертифікат про походження товару подається обов’язково на товари, щодо ввезення яких в Україну застосовуються заходи, вжиті органами державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності в межах повноважень, визначених законодавством України. Якщо неможливо достовірно встановити країну походження товарів (відсутній оригінал сертифіката про походження товару), щодо яких застосовуються особливі види мита (антидемпінгове, компенсаційне або спеціальне), такі товари випускаються у вільний обіг на митній території України за умови сплати особливих видів мита.

Відтак необхідною умовою для незастосування особливих видів мита є подання митницям ДФС сертифікату про походження (переміщення) товару в якості документу, що підтверджує походження імпортованого товару. Водночас якщо міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, визначено, що крім сертифікату про походження (переміщення) товару в якості документу, що підтверджує походження імпортованого товару, можуть подаватись інші документи про походження товару, то для підтвердження країни походження товарів можуть застосовуватися такі документи. Таким чином, подання сертифікатів про походження товарів при ввезенні громадянами транспортних засобів на митну територію України є обов’язковим у випадку встановлення на такі товари особливих видів мита.

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (веб-портал ДФС, вкладинка «Інформаційно-довідковий ресурс», дане роз’яснення у категорії 210.08).

 

Відділ організації роботи

Головного управління ДФС у Тернопільській області