Територіальні органи ДФС
у Тернопільській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Пройшло три роки: „cпецрежимник” змінює напрям використання необоротних активів

24.10.2016

Згідно з п. 5 розділу І Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затверджено наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 №21 (далі – Порядок №21), платники податку, які згідно зі ст. 209 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) застосовують спеціальний режим оподаткування ПДВ, крім податкової декларації з ПДВ (далі – декларація) із позначкою «0110», подають декларацію з позначкою «0121»/«0122»/«0123», яка є невід’ємною частиною звітності за відповідний звітний період. До такої податкової декларації включаються лише ті операції, що стосуються спеціального режиму оподаткування ПДВ, встановленого ст. 209 ПКУ.

Коригування податкового кредиту відображається у рядку 13 декларації. Підпунктом 4 п. 4 розділу V Порядку №21 передбачено, що коригування податкового кредиту під час зміни напряму використання товарів/послуг, необоротних активів проводиться виходячи з балансової (залишкової) вартості необоротних активів і вартості залишків товарів. Таким чином, коригування (перерозподіл) податкового кредиту відбувається в тому періоді, у якому змінився напрям використання товарів/послуг, необоротних активів.

Отже, при зміні напряму використання товарів/послуг, необоротних активів, в тому числі, якщо з періоду придбання таких товарів/послуг, необоротних активів минуло 1095 днів, сума податкового кредиту, відображена в рядку 10.1 декларації з позначкою «0110» відображається у рядку 13 декларації з позначкою «0110» зі знаком «-», а в декларації з позначкою «0121»/«0122»/«0123» зі знаком «+», виходячи з балансової (залишкової) вартості необоротних активів та вартості залишків товарів, що використовуються чи підлягають використанню в сільськогосподарському виробництві.

 

Відділ організації роботи

Головного управління ДФС у Тернопільській області