Територіальні органи ДФС
у Тернопільській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Податкова накладна не складена та податкові зобов’язання не відображено: відповідальність платника

26.12.2017

Головне управління ДФС у Тернопільській області повідомляє, що відсутність факту реєстрації платником податку – продавцем товарів/послуг податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) не звільняє продавця від обов’язку включення суми ПДВ, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов’язань за відповідний звітний період.

При визначенні контролюючим органом суми податкового зобов’язання тягне за собою накладання на платника податків штрафу в розмірі 25 відсотків від суми визначеного податкового зобов’язання, при повторному визначенні – 50 відсотків.

Крім того, якщо за операцією з постачання товарів/послуг податкова накладна не складена (але мала бути складена) та податкові зобов’язання не відображено, керівники та інші посадові особи продавця несуть адміністративну відповідальність згідно з ст. 163 прим. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Штрафи, передбачені п. 120 прим. 1.2 ст. 120 прим. 1 ПКУ, будуть застосовані лише після реєстрації такої накладної в ЄРПН.

 

Відділ організації роботи

Головного управління ДФС у Тернопільській області