Територіальні органи ДФС
у Тернопільській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи підтримуєте Ви запровадження об’єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ?

Єдиний внесок для підприємця без найманих працівників

10.01.2018

Відповідно до п. 4 частини першої ст. 4 Закону України від 8 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №2464) платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) є, зокрема, фізичні особи підприємці - платники єдиного податку.

ЄВ для платників, зазначених у ст. 4 Закону №2464, встановлюється у розмірі 22 відсотків до визначеної ст. 7 Закону №2464 бази нарахування ЄВ (частина п’ята ст. 8 Закону №2464).

Згідно з п. 3 частини першої ст. 7 Закону № 2464 ЄВ для фізичних осіб підприємців - платників єдиного податку нараховується – на суми, що визначаються такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом №2464. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Отже, фізичні особи підприємці - платники єдиного податку без використання праці найманих працівників, нараховують єдиний внесок у розмірі 22 відсотків на суму, визначену такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску та не менше розміру мінімального страхового внеску.

Нагадаємо, у 2018 році максимальна величина бази нарахування єдиного внеску - 55845,00 гривень, а розміру мінімального страхового внеску – 819,06 гривень.

 

Відділ організації роботи

Головного управління ДФС у Тернопільській області