Територіальні органи ДФС
у Тернопільській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Ігор Комендат: «У процесі децентралізації необхідно звернути увагу на бюджетоформуючу роль майнових податків»

07.06.2018

Кущова нарада, де можна обговорити важливі питання життєдіяльності області, за участю голови ОДА,  керівників райдержадміністрацій, районних рад, територіальних структурних підрозділів та керівництва Головного управління ДФС у Тернопільській області відбулася в Борщівському районі.

Це була перша така кущова нарада й вона охопила Борщівський, Чортківський, Заліщицький та Гусятинський райони. Розпочали розмову із питання про стан наповнення місцевих бюджетів у січні-травні 2018 року та залучення наявних резервів додаткових надходжень податків і зборів до місцевих бюджетів у поточному році. Про це присутнім розповів начальник ГУ ДФС в області Ігор Комендат.

«Зміни до Бюджетного і Податкового кодексів, внесені протягом останніх років у зв’язку з процесами децентралізації, сприяли суттєвому розширенню податкової бази місцевих бюджетів. Як результат, за останні три роки дохідна  частина бюджетів органів місцевого самоврядування області зросла вдвічі, – зазначив очільник фіскального відомства. – Незважаючи, що по районах забезпечено виконання запланованих доходів, податкова база освоєна далеко не в повному обсязі. Основними доходами для місцевих бюджетів на сьогодні є ПДФО (50-60% в загальних надходженнях), єдиний податок (25-35%), майнові податки (10-22%) та акцизний податок з роздрібного продажу (8-15%). Тому і акцент в роботі повинен бути зроблений на освоєння резервів по цих платежах. Поступово зростає бюджетоформуюча роль майнових податків здебільшого за рахунок запровадження податку на нерухоме майно та підвищення ставок плати за землю».

Голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна зазначив, що планує продовжити практику проведення подібних зустрічей і в інших районах області, адже це допоможе краще налагодити комунікацію та забезпечити ефективну співпрацю у вирішенні багатьох питань, що мають соціально-економічне значення. За його словами, керівні структури області повинні працювати як єдиний ефективний державний механізм, який здатен забезпечувати життєдіяльність усіх без винятку територіальних одиниць Тернопілля.

 

Відділ організації роботи

Головного управління ДФС у Тернопільській області