Територіальні органи ДФС
у Тернопільській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Про «лівий» спирт, підпільні цехи, АЗС-наливайки розповіли на прес-конференції

08.10.2018 -

За результатами січня-вересня 2018 року економічний ефект від роботи податкової міліції Тернопільщини склав 31,5 млн гривень. Про це повідомили на прес-конференції в обласному фіскальному відомстві. Про підсумки роботи податкової міліції області розповіли  перший заступник начальника Головного управління ДФС у Тернопільській області Віталій Дума, начальник оперативного управління Віктор Яцишин та начальник слідчого управління фінансових розслідувань Олег Буць.

Зокрема, у ході розслідування кримінальних проваджень за фактами умисного ухилення від сплати податків до бюджету забезпечено надходження 5 млн гривень податків, а також штрафних санкцій та пені за їх несвоєчасну сплату; з незаконного обігу вилучено підакцизних товарів на суму 24,5 млн гривень; упереджено розкрадання ПДВ в сумі 738 тис. гривень.

Основними напрямками роботи податкової міліції є протидія незаконному виготовленню та надходженню в обіг фальсифікованої підакцизної продукції; ліквідація тіньових схем ухилення від сплати податку на додану вартість; виконання доручень Уряду щодо ліквідації схем ухилення від сплати митних платежів; ліквідація схем ухилення від оподаткування у сферах економіки з найбільшою рентабельністю, зокрема, у будівельній галузі, сільському господарстві, на фармацевтичному ринку.

Завдяки вивільненню споживчого ринку від фальсифікованої алкогольної та тютюнової продукції упереджено втрати бюджету від ненадходження акцизного податку орієнтовно на 5,5 млн гривень.

З незаконного обігу, зокрема, вилучено 34 тис. літрів фальсифікованих алкогольних напоїв, більше 24 тисяч літрів спирту, понад 15 тисяч пачок тютюнових виробів.

До кримінальної відповідальності за злочини у сфері незаконного обігу підакцизних товарів притягнуто 8 осіб. У тому числі до 5 років позбавлення волі з відстрочкою виконання вироку засуджено 3 членів організованої злочинної групи, які у підпільному цеху здійснювали виготовлення горілчаних та коньячних виробів та їх реалізацію.

Постійна модернізація процесу адміністрування ПДВ разом із комплексом оперативних заходів податкової міліції перетворили шахрайство з ПДВ на непопулярний і дуже ризиковий спосіб тіньового заробітку. Однак намагання окремих суб’єктів господарювання застосовувати протиправні схеми з ухилення від сплати цього податку ще мають місце.

З початку року у закінчених кримінальних провадженнях забезпечено надходження до бюджету ПДВ, фінансових санкцій і пені по цьому податку на суму майже 4 млн гривень.

У взаємодії із Тернопільською митницею ДФС проводяться заходи щодо викриття та припинення правопорушень у митній сфері. За результатами розгляду орієнтувань оперативного управління, Тернопільською митницею ДФС складено 57 протоколів про порушення митних правил на суму 4,5 млн гривень.

Крім цього, за результатами розгляду ініційованих запитів щодо перевірки правильності визначення митної вартості (класифікації) товарів, ввезених на митну територію України, імпортери додатково сплатили 1,3 млн гривень митних платежів.

У полі зору податкової міліції перебувають будівельна галузь та ринок будматеріалів. Нещодавно судом розглянуто кримінальне провадження стосовно підприємця, який здійснював реалізацію будівельних матеріалів без відображення у обліку реально отриманих доходів. Оскільки у ході досудового розслідування ним добровільно у повному обсязі сплачені приховані податки, а також відшкодована шкода, завдана державі їх несвоєчасною сплатою (фінансові санкції, пеня), на загальну суму майже 1,2 млн гривень, судом прийнято рішення про звільнення його від кримінальної відповідальності.

Значна частина валового продукту нашого регіону виробляється у сільському господарстві, а тому значну увагу приділяється протидії кримінальним схемам ухилення від оподаткування у цій галузі. Так, у ході досудового слідства службові особи одного із підприємств, які не відображали в податковій звітності реальні обсяги реалізації сільськогосподарської продукції, повністю відшкодували завдані бюджету збитки на загальну суму 1,2 млн гривень. До суду внесено клопотання про звільнення підозрюваного від кримінальної відповідальності.

Завершуючи прес-конференцію, перший заступник начальника Головного управління ДФС у Тернопільській області Віталій Дума також зазначив, що співробітники податкової міліції області приймають участь у заходах по захисту суверенітету України в зоні проведення операції Об’єднаних сил. Представники Тернопільщини гідно представляють регіон на Сході України і їх служба відзначена належним чином: багато із них отримали відзнаки Президента України, відомчі відзнаки та відзнаки Донецької та Луганської військово-цивільних адміністрацій, нагороди громадських організацій.