Територіальні органи ДФС
у Тернопільській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Про новації податкового законодавства – представникам галузевих профоб’єднань

30.01.2019 -

Зміни податкового законодавства, що вступили в дію з січня 2019 року, особливості цьогорічної деклараційної кампанії – коло питань, яке розглядалось під час семінару, проведеного фахівцями Головного управління ДФС у Тернопільській області для представників профоб’єднань Тернопілля. У заході взяли участь майже сотня бухгалтерів та скарбників первинних профспілкових організацій Тернопільської області. Лекторами були заступник начальника відділу управління податків і зборів з юридичних осіб Ольга Кондратюк, головні державні ревізори-інспектори управління податків і зборів з фізичних осіб Віктор Орнатовський та Зоряна Костів.

Вони ознайомили слухачів із нормативними документами та статтями Податкового кодексу, що регламентують діяльність неприбуткових організацій. Під час заходу порушувалось широке коло питань щодо реєстрації, оподаткування та подання звітності профспілковими організаціями.

Особливу увагу викликали зміни в оподаткуванні виплат, які проводять профспілки, а також подарунків, призів, сувенірів, дитячих новорічних подарунків, матеріальної та благодійної допомоги, премій та інших виплат, пов’язаних з їх статутною діяльністю. Фахівці ДФС у Тернопільській області надали детальне роз’яснення щодо новацій в оподаткуванні доходів фізичних осіб, застосуванні податкової соціальної пільги, справлянні єдиного соціального внеску тощо.

Вони також акцентували увагу учасників семінару на порядку подання громадянами податкової декларації про майновий стан і доходи за 2018 рік. „Обов’язок подання декларації виникає у разі отримання громадянами протягом звітного року окремих видів оподатковуваних доходів: з яких при їх нарахуванні чи виплаті податок не утримувався; у разі отримання доходів від особи, яка не є податковим агентом, тобто від нерезидента або фізичної особи, яка не має статусу суб’єкта підприємницької діяльності або не є особою, яка здійснює незалежну професійну діяльність; у разі отримання іноземних доходів,” – констатували лектори. Вони наголосили, що громадяни, які мають право на податкову знижку, можуть скористатися цим протягом року.

На семінарі розглядались питання щодо порядку віднесення організацій до неприбуткових, формування витрат такими організаціями, ведення реєстру неприбуткових організацій, порядок їх звітування, оподаткування податком на доходи фізичних осіб та військовим збором деяких виплат, що здійснюються профспілками, тощо.

Учасники семінару отримали відповіді на актуальні питання та практичні поради щодо застосування податкового законодавства.