Територіальні органи ДФС
у Тернопільській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Про адміністрування єдиного соціального внеску йшлося під час Інтернет-конференції

20.12.2013

Головне управління Міндоходів у Тернопільській області спільно з інформаційним порталом 0352.com.ua продовжує цикл Інтернет-конференцій з питань роз’яснення основних положень Податкового кодексу України та інформування про діяльність Головного управління Міндоходів області.Зокрема, днями відбулась Інтернет-конференція за участі заступника начальника Головного управління Міндоходів у Тернопільській області Тетяни Кочин на тему: «Адміністрування єдиного соціального внеску».

Запитання, які були задані платниками під час Інтернет-конференції:

Що є базою нарахування єдиного внеску?

 Відповідно до законодавства базою нарахування ЄВ для підприємств, установ та організацій, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору або на інших умовах, передбачених законодавством, є сума нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі.

Для фізичних осіб - підприємців, які обрали загальну систему оподаткування без використання праці найманих працівників, є сума доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб, але не менше за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід та не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску.

Для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування без використання праці найманих працівників, є сума, визначена такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску та не менше розміру мінімального страхового внеску.

Для фізичних осіб, які займаються незалежною професійною діяльністю без використання праці найманих працівників, є сума доходу, отриманого від їх діяльності, що підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб, але не менше за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід та не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску.

 Чи звільняються від сплати єдиного внеску підприємці, які водночас є найманими працівниками?

 Ні. Фізичні особи – підприємці, які поряд із здійсненням підприємницької діяльності є найманими працівниками (тобто застрахованими особами), не звільняються від сплати єдиного внеску.

Винятком є фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності, які обрали спрощену систему оподаткування, є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

 Який термін сплати єдиного внеску та подання звітності?

 Підприємці, які обрали загальну систему оподаткування без використання найманої праці, сплачують за себе ЄВ протягом року до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада у вигляді авансових платежів в розмірі 25 відсотків річної суми єдиного внеску, обчисленої від суми, визначеної податковими органами для сплати авансових сум податку на доходи ФО - суб’єктів підприємницької діяльності.

При цьому, суми ЄВ, сплачені у вигляді авансових платежів, враховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним за календарний рік до 10 лютого наступного року на підставі даних річної податкової декларації, та не можуть бути меншими за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід.

Фізичні особи - підприємці, які обрали загальну систему оподаткування, формують та подають звіт самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом. Звітним періодом є календарний рік.

Фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, без використання праці найманих працівників, сплачують за себе єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в розмірі, який самостійно визначили, але не менше мінімального страхового внеску на місяць в термін до 20 числа місяця, що настає за звітним кварталом.

При цьому, платники можуть сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у вигляді авансових платежів до 20 числа кожного місяця поточного кварталу, які враховуються ними при остаточному розрахунку, що здійснюється за календарний квартал.

Щодо звітності, то вони  формують та подають звіт самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним. Звітним періодом є календарний рік.

При цьому, звіт не подається платниками єдиного податку, які є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

 Я цього року перейшла зі спрощеної системи оподаткування на загальну, який порядок сплати єдиного внеску?

 Фізичні особи - підприємці, які перейшли протягом поточного звітного року зі спрощеної системи оподаткування на загальну систему оподаткування, нараховують та сплачують суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у вигляді авансових платежів на підставі квартальної декларації, яка подається ними після закінчення кварталу, в якому відбувся перехід.

При цьому, суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, сплачені у вигляді авансових платежів, враховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним за календарний рік до 10 лютого наступного року на підставі даних річної податкової декларації, та не можуть бути меншими за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід.

 Чи потрібно подавати звіт платника єдиного внеску суб’єкту господарювання, який не має найманих працівників?

  Якщо юридичні особи не використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору чи контракту, звіт до органів доходів і зборів ними не подається.
     Фізичні особи - підприємці зобов’язані подавати звіт незалежно від того, чи ведуть вони підприємницьку діяльність, крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

 Чи може юридична або фізична особа сплатити грошове зобов’язання з єдиного внеску за інших осіб?

 Юридична особа, фізична особа – підприємець або фізична особа не може сплатити грошове зобов’язання з єдиного внеску за інших осіб.

 Чи звільняється від сплати єдиного внеску фізичні особи - підприємці на загальній системі оподаткування, яка є пенсіонером за віком?

 Фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування, яка отримує пенсію за віком, повинна нараховувати та сплачувати єдиний внесок на загальних підставах. Винятків та пільг для зазначеної категорії фізичних осіб чинним законодавством не передбачено.

 У платника єдиного внеску є переплата до Пенсійного фонду. Як бути?

 Залишки коштів єдиного соціального внеску, які обліковувалися на рахунках Пенсійного фонду України, автоматично перейшли на рахунки Міністерства доходів і зборів України згідно з актами прийому-передачі даних.

Додаткової заяви на перекидку коштів з рахунків Пенсійного фонду України на рахунки Міністерства доходів і зборів України писати не потрібно.

  Який орган погоджує платнику єдиного внеску довідку – розрахунок разом з розрахунковими документами на виплату заробітної плати?

 Довідку – розрахунок разом з розрахунковими документами на виплату заробітної плати погоджує орган доходів і зборів за основним місцем реєстрації платника.

 Де э  інформація про банківські реквізити для сплати єдиного внеску?

 Інформацію стосовно банківських реквізитів для сплати єдиного внеску можна отримати, скориставшись офіційним веб-порталом Міндоходів у розділі «Реєстри» .

Номери цих рахунків розміщено також на суб-сайті територіальних органів Міндоходів у Тернопільській області у розділі «Новини», а також на стендах у Центрах обслуговування платників та в банківських установах.

 Чи можна подавати звітність з єдиного внеску в електронному вигляді?

 Не тільки можна, а й треба. Такий формат звітування зекономить платникам час та кошти. Адже в паперовому вигляді звітність потрібно подавати лише особисто до Центрів обслуговування платників податків, так як надіслана поштою вона не приймається.

Крім цього, подання звітності з єдиного внеску в електронній формі визначено законом для тих платників, які використовують працю більше 5-ти найманих осіб.

Для електронного звітування потрібно завантажити відповідне програмне забезпечення та отримати цифровий підпис, який Міндоходів надає безкоштовно.

Електронні формати документів звітності з єдиного внеску та довідник відповідності кодів органів Міндоходів та кодів органів Пенсійного фонду розміщено на веб-порталі Міністерства доходів і зборів України.

 Якщо виникнуть запитання щодо єдиного внеску, де можна отримати консультацію?

Вся законодавча база з єдиного соціального внеску є на веб-порталі Міндоходів України у спеціально створеному розділі «Законодавство».

При виникненні будь-яких питань щодо нарахування, сплати чи подання звітності з єдиного внеску платникам слід звертатися до Центрів обслуговування платників органів доходів і зборів за місцем взяття їх на облік як платників єдиного внеску.