Територіальні органи ДФС
у Тернопільській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

«Запровадження РРО з використанням електронної контрольної стрічки»

27.03.2013

Державна податкова служба у Тернопільській області спільно з інформаційним порталом 0352.com.ua продовжує цикл Інтернет-конференцій з питань роз’яснення основних положень Податкового кодексу України та інформування про діяльність органів державної податкової служби області.

У рамках проведення таких конференцій Інтернет-користувачі мають змогу персонально з’ясувати для себе питання щодо порядку оподаткування, які їх найбільше цікавлять.
Зокрема, 27 березня 2013 року з 16.00 до 17.00 год. відбулася Інтернет–конференція за участі заступника голови ДПС у Тернопільській області Тетяни Михайлівни Кочин на тему: «Запровадження РРО з використанням електронної контрольної стрічки».

Хто має підключити модем до касового апарату?

Підключає модем до касового апарата, організовує зв’язок та передачу електронної контрольної стрічки до органів податкової служби центр сервісного обслуговування – суб’єкт господарювання, який за договором з постачальником надає послуги щодо введення в експлуатацію, технічного обслуговування, гарантійного, післягарантійного ремонту реєстраторів розрахункових операцій.

 Хто повинен налаштовувати касовий апарат і організовувати передачу даних до податкової?

Налаштовувати касовий апарат і організовувати передачу даних до податкової повинен Центр сервісного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій.

 Яка вартість підключення касового апарата до нової системи? Та яка буде вартість щомісячної плати?

Вартість підключення касового апарата і його щомісячного обслуговування перебуває, як це було і раніше, у сфері договірних відносин користувачів і центрів сервісного обслуговування і, відповідно, не належить до компетенції податкового органу.

 Мене як підприємця цікавить, як полегшиться моє життя після впровадження електронної контрольно-касової стрічки?

Зверну увагу підприємців на два важливих моменти. Витрати на придбання спеціальних модемів до касового апарату компенсуються витратами на придбання кілометрів паперової касової стрічки, а це близько 2 гривень за один рулон. Якщо врахувати фінансові санкції, які сьогодні податківці застосовують до суб’єктів підприємництва за не збереження паперової касової стрічки протягом трьох років (а це 170 гривень за відсутність лише однієї касової стрічки), вигода для бізнесу очевидна. Крім того, запровадження електронної касової контрольної стрічки зекономить не тільки кошти, а й дорогоцінний час наших клієнтів, оскільки використання сучасної касової техніки дозволить не подавати щомісяця звітність про використання реєстраторів розрахункових операцій до податкової служби.

 Чи нарахують мені якийсь штраф, якщо я не буду використовувати нові касові апарати?

Поки що ні. Але з 1 липня 2013 року набирає чинності п. 9 ст. 17 Закону України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про використання реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг». Відповідно до нього до суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за неподання органам державної податкової служби в електронному вигляді звітності, пов'язаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій, за рішеннями відповідних органів державної податкової служби застосовуються штрафні санкції у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 грн.).

 Моє підприємство має велику кількість касових апаратів, більшість з яких встановлено на автомобілях та в кіосках. Якою буде процедура передання денних звітів? Чи потрібен доступ до Інтернет-мережі безпосередньо на господарському об’єкті?

Передання звітності в електронному вигляді до органів податкової здійснюється на базі технології, розробленої Нацбанком України, дротовими або бездротовими каналами зв’язку. Для передання зазначеної звітності не обов’язково мати підключення до Інтернет-мережі на господарському об’єкті (у магазині, кіоску чи автомобілі), де застосовується реєстратор розрахункових операцій.

 Я продаю на ринку. Чи мушу я встановлювати касовий апарат, що створює контрольну стрічку?

Вимоги щодо подання звітності про застосування реєстраторів розрахункових операцій, що створюють контрольну стрічку в електронному вигляді, стосуються лише тих суб’єктів господарювання, які відповідно до законодавства зобов’язані застосовувати їх при проведенні розрахунків. Сфери застосування реєстраторів розрахункових операцій не змінюються.

Можна купувати будь-які модеми для подання звітності в електронному вигляді чи буде перелік з конкретними моделями модемів?

Для подання звітності в електронному вигляді необхідно купувати лише ті модеми, використання яких передбачено виробником конкретної моделі реєстратора розрахункових операцій, та для яких ним розроблено відповідну версію внутрішнього програмного забезпечення, що занесена до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій.

На яку адресу надсилати звітність? В НБУ чи податкову? Як технічно це все відбуватиметься? Це буде електронна пошта?

Інформація про використання реєстраторів розрахункових операцій передаватиметься до органів державної податкової служби не електронною поштою, як інша звітність платників податків, а на базі технології, розробленої Національним банком України, відповідно до затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 08.10.2012 №1057 «Порядку передачі електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків реєстраторів розрахункових операцій дротовими або бездротовими каналами зв’язку до органів державної податкової служби».

 Які варіанти є у користувачів реально виконати норми закону щодо електронної касової стрічки?

Для суб’єктів господарювання існує два способи виконання вимог законодавства: перший – придбання реєстраторів розрахункових операцій нового покоління, що створюють контрольну стрічку в електронній формі та містять вбудовані модеми. другий – доопрацювання існуючої касової техніки та приєднання до неї відповідних модемів для передачі звітної інформації.