Територіальні органи ДФС
у Тернопільській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Відповіді на запитання Інтернет-конференції «Нюанси податку на нерухоме майно»

31.05.2013

Відповіді на запитання Інтернет-конференції «Нюанси податку на нерухоме майно»

Іринка

Це всім треба платити цей податок?

Т. Кочин

            Відповідь Іринці. Ні, не всім. Платниками цього податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, тобто люди, які не є громадянами України, але мають у власності житлову нерухомість.

Якщо об'єкт житлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку;

Якщо об'єкт житлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;

Якщо об'єкт житлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і поділений між ними в натурі, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.

 Іван

Яка ставка цього податку?

Т. Кочин

            Відповідь Івану. Нерухоме майно оподатковується відповідно до ставок податку, встановлених сільською, селищною або міською радою. Для квартир, житлова площа яких складає 240 і менше квадратних метрів, та житлових будинків із житловою площею не більше 500 квадратних метрів ставка податку не перевищуватиме 1% від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на перше січня звітного року (станом на 01 січня 2013 р. – це 1147 грн.). Якщо ж житлова площа перевищує згадані показники – ставка податку становитиме 2,7% від розміру вказаної мінімальної заробітної плати.

 3. Сергій

Наша сім’я має не одну квартиру, а дві. Як нам бути?

 Т. Кочин

Відповідь Сергію. У разі наявності у платника податку кількох об’єктів житлової нерухомості податок обчислюється окремо за кожен з них за відповідними ставками (1% або 2,7%) в залежності від житлової площі такої нерухомості. Причому хочу наголосити, що пільга для квартир до 120 квадратних метрів та для жилих будинків до 250 квадратних метрів буде застосовуватися до одного об’єкта нерухомості за вибором платника податку.

Ольга Петрівна

А є якісь пільги зі сплати цього податку?

 Т. Кочин

Відповідь Ользі Петрівні. Пільги мають лише громадяни, юридичні особи їх не мають. Зокрема, при нарахуванні податку на нерухомість враховується зменшення, яке надається один раз на базовий податковий період, тобто рік, до одного об’єкта нерухомості за вибором, якщо їх декілька у власності: для квартир до 120 квадратних метрів, для жилих будинків до 250 квадратних метрів.

Іншими словами, податок на нерухомість нараховується на житлову площу, яка перевищує ці показники.

Необхідно також врахувати, що таке зменшення надається один раз за базовий податковий (звітний) період (тобто рік) і застосовується до об'єкта житлової нерухомості, у якій фізична особа - платник податку зареєстрована в установленому законом порядку, або за вибором такого платника до будь-якого іншого об'єкта житлової нерухомості, який перебуває в його власності.

Олег Мельник

Як я знатиму, яку суму податку треба заплатити?

 Т. Кочин

Відповідь Олегу Мельнику. Обчислювати податок із житлової нерухомості, що знаходиться у власності громадян, буде податкова служба за місцем знаходження житлової нерухомості. До першого липня звітного року органи державної податкової служби надсилатимуть платникам податків — фізичним особам податкове повідомлення-рішення про суму податку на нерухомість.

Юридичні особи самостійно обчислюватимуть суму податку на перше січня звітного року й до лютого цього ж року подаватимуть до органу податкової служби за місцезнаходженням об'єкта оподаткування відповідну декларацію.

Олеся

До якого часу треба сплатити податок?

 Т. Кочин

Відповідь . Фізичним особам його потрібно сплатити протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, а юридичним особам — авансовими внесками (які відображаються в річній податковій декларації) щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом.

Анатолій Федорович

Чи є така нерухомість, що не оподатковується?

 Т. Кочин

Відповідь Анатолію Федоровичу. Так. Не оподатковується житлова нерухомість, яка:

- є садовим або дачним будинком, але не більше одного такого об’єкта на одного платника податку;

- належить багатодітним та прийомним сім’ям, у яких виховується троє та більше дітей, але не більше одного такого об’єкта на сім’ю;

- є будівлею дитячих будинків сімейного типу;

- є гуртожитком.

- розташована в зонах відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення;

- перебуває у власності держави або територіальних громад (їх спільній власності);

Сірко

Куди можна звернутися за порадою у разі виникнення запитань по цьому податку?

 Т. Кочин

Відповідь Сірку. Платники податку на підставі документів, що підтверджують їх право власності на об'єкт оподаткування та місце проживання (реєстрації), мають право звернутися до органів державної податкової служби для звірки даних щодо житлової площі житлової нерухомості, пільги зі сплати податку, ставки податку та нарахованої суми податку. Орган державної податкової служби проводить перерахунок суми податку і надсилає зазначеному власнику відповідне податкове повідомлення-рішення.

Валера

Звідки податкова буде брати відомості про те, скільки в мене хат та яка їхня площа?

 Т. Кочин

Відповідь Валері. Податковим кодексом встановлено, що база оподаткування об'єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється органом державної податкової служби на підставі відомостей Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що надаватимуться податковій службі органами державної реєстрації прав на нерухоме майно.

Крім цього, органи державної реєстрації прав на нерухоме майно, а також органи, що здійснюють реєстрацію місця проживання фізичних осіб, зобов'язані до 15 квітня 2013 року,  а в наступні роки – щоквартально, у 15-денний строк після закінчення кварталу подавати органам державної податкової служби за місцем розташування такого об'єкта нерухомого майна відомості станом на перше число відповідного кварталу, необхідні для розрахунку податку.

Цікава

Я маю дві квартири. Одна тут, в Тернополі, а інша – в Хмельницькому. Куди платити податок?

 Т. Кочин.

Відповідь Цікавій. У разі наявності у платника податку кількох об’єктів житлової нерухомості податок обчислюється окремо за кожен з них за відповідними ставками (1% або 2,7%) в залежності від житлової площі такої нерухомості та сплачується за місцем розташування, тобто за кожен об’єкт окремо. Але якщо житлова площа квартир менше 120 квадратних метрів, то платити потрібно буде лише за один об’єкт нерухомості за вибором платника податку.

 Т. Кочин

Дякую усім учасникам Інтернет-конференції за запитання. Пропонуйте теми, які вас цікавлять. Будемо спілкуватися!