Територіальні органи ДФС
у Тернопільській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи підтримуєте Ви запровадження об’єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ?

Порядок обліку осіб, що здійснюють операції з товарами

31.08.2017

«Гаряча лінія» на тему «Порядок обліку осіб, що здійснюють операції з товарами» відбулася нещодавно в Тернопільській митниці ДФС. На запитання відповідав начальник відділу організації митного контролю Тернопільської митниці ДФС Тарас Миколайович Гутик.

Найцікавіші запитання та відповіді на них надаємо увазі читачів.

Питання 1. У якому форматі подається заява про взяття на облік, які здійснюють операції з товарами?

Відповідь: Заява подається в паперовому вигляді безпосередньо до відповідного підрозділу митниці або засобами електронного зв'язку на адресу Інформаційного порталу ДФС, з використанням надійних засобів ЕЦП з посиленими сертифікатами відкритих ключів.

Заяви, подані засобами електронного зв'язку, опрацьовуються автоматично.

За бажанням особи, яка здійснює операції з товарами, разом із заявою в паперовому вигляді особа може подати її електронну копію без застосування електронно-цифрового підпису.

Питання 2. Скільки потрібно часу для взяття на облік осіб, які здійснюють операції з товарами?

Відповідь: Взяття на облік осіб, які здійснюють операції з товарами, здійснюється не пізніше наступного робочого дня після отримання заяви шляхом присвоєння особам облікового номера. Дата формування облікового номера є датою взяття на облік.

Питання 3. Чи дійсний обліковий номер на всій території України?

Відповідь: Обліковий номер особи є дійсним на всій митній території України. Такий самий обліковий номер не може бути присвоєно іншій особі.

Питання 4. Де можна подати заяву про внесення змін в облікову карточку?

Відповідь: При виникненні змін у даних про особу, яка здійснює операції з товарами, особа (або її представник) звертається до відповідного підрозділу будь-якої митниці із заявою безпосередньо або засобами електронного зв'язку.

Заява подається, приймається та опрацьовується в такому самому порядку, як і при взятті на облік особи, яка здійснює операції з товарами.

Питання 5. При внесенні змін в облікову картку чи змінюється її обліковий номер?

Відповідь: При наявності змін у даних про особу, яка здійснює операції з товарами, обліковий номер особи не змінюється, крім випадків зміни коду за ЄДРПОУ чи для фізичних осіб - підприємців - реєстраційного номера облікової картки платника податків у випадках, передбачених законодавством.

Питання 6. Протягом якого періоду видається витяг з реєстру осіб, які здійснюють операції з товарами?

Відповідь: За запитом особи, яка здійснює операції з товарами, відповідний підрозділ митниці надає протягом доби на безоплатній основі витяг. Запит подається особою до відповідного підрозділу будь-якої митниці в довільній формі та обов'язково має бути підписаний цією особою або її представником із зазначенням дати.

Питання 7. Які потрібно подати документи для отримання витягу з реєстру?

Відповідь: Особа, яка здійснює операції з товарами (або її представник, повноваження якого підтверджені довіреністю або письмовим договором між ним та особою, яку він представляє), для взяття на облік подає заяву про взяття на облік особи, яка здійснює операції з товарами, за формою №1-ЗЕД.

Заява подається в паперовому вигляді безпосередньо до відповідного підрозділу митниці або засобами електронного зв'язку на адресу Інформаційного порталу ДФС, з використанням надійних засобів ЕЦП з посиленими сертифікатами відкритих ключів.

 

Відділ організації роботи

Головного управління ДФС у Тернопільській області