Територіальні органи ДФС
у Тернопільській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних є більш зручним способом отримання інформації чим надсилання письмових запитів?

Види порушень митних правил та відповідальність при їх вчиненні

19.09.2017

«Гаряча лінія» на тему «Види порушень митних правил та відповідальність при їх вчиненні» відбулася нещодавно в Тернопільській митниці ДФС. На запитання відповідав заступник начальника управління протидії митним правопорушенням-начальник відділу оперативного реагування Тернопільської митниці ДФС Володимир Іванович Петрук.

Найцікавіші запитання та відповіді на них надаємо увазі читачів.

Питання 1. Яке покарання буде, якщо фізична особа, пересилає через кордон у експрес-відправленнях товари, заборонені до пересилання?

Відповідь: За таке пересилання, Митним кодексом України передбачено конфіскацію цих товарів.

Питання 2. Яка передбачена відповідальність за недекларування транспортних засобів комерційного призначення?

Відповідь: Недекларування транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон України, це не заявлення за встановленою формою точних та достовірних відомостей про транспортні засоби комерційного призначення, які підлягають обов’язковому декларуванню при переміщенні через митний кордон України. Такі дії тягнуть за собою відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості транспортних засобів з їх конфіскацією.

Питання 3. Який штраф нарахує митниця за перевищення строку тимчасового ввезення товарів?

Відповідь: Перевищення встановленого відповідно до Митного кодексу України строку тимчасового ввезення товарів на митну територію України не більше ніж на три доби тягне за собою попередження або накладення штрафу в розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів.

Вчинення даного правопорушення особою, яка протягом року притягалася до відповідальності за вчинення такого правопорушення, а так само перевищення строку тимчасового ввезення товарів на митну територію України більше ніж на три доби, але не більше ніж на десять діб тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Перевищення строку тимчасового ввезення товарів на митну територію України більше ніж на десять діб тягне за собою накладення штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Питання 4. Фізична особа ввозить особисті речі більше норми, чи буде митний орган рахувати це як правопорушення?

Відповідь: Відразу наголошу, що при ввезенні на митну територію України громадянами особистих речей в обсягах, що перевищують критерії, встановлені ст. 370 Митного кодексу України, та щоб уникнути можливості виникнення митних правопорушень, необхідно здійснити митне оформлення зі сплатою передбачених законодавством податків.

Питання 5. З Польщі планую тимчасово приїхати в Україну на автомобілі, чи є обмеження перебування такого транспорту?

Відповідь: Так, є. Тимчасове ввезення громадянами-резидентами транспортних засобів особистого користування дозволяється на строк до одного року під письмове зобов’язання про їх зворотне вивезення за умови письмового декларування в порядку, передбаченому законодавством України для громадян, після сплати всіх митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів.

Відділ організації роботи

Головного управління ДФС у Тернопільській області