Територіальні органи ДФС
у Тернопільській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи задоволені Ви регулярністю оновлення наборів даних у формі відкритих даних на офіційному веб-порталі ДФС (sfs.gov.ua) та на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних (data.gov.ua)?

Дотримання вимог валютного законодавства суб’єктами ЗЕД

01.12.2017

«Гаряча лінія» на тему «Дотримання вимог валютного законодавства суб’єктами ЗЕД» відбулася нещодавно в Головному управлінні ДФС у Тернопільській області. На запитання відповідав начальник управління аудиту Головного управління ДФС у Тернопільській області Віктор Притула.

Найцікавіші запитання та відповіді на них надаємо увазі читачів.

 

Питання 1. Планую займатися зовнішньоекономічною діяльністю. Мене цікавить, чи при розрахунках з іноземним постачальником можна використовувати готівку?

Відповідь: Ні, не можна. У розрахунках між резидентами і нерезидентами в межах торговельного обороту використовується як засіб платежу іноземна валюта та лише через уповноважені банки, тобто через рахунки.

 

Питання 2. Моє підприємство нещодавно відновило діяльність та планує відправляти на експорт товари (підписано контракт). Який граничний термін надходження валютної виручки?

Відповідь: Відповідно до Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» виручка резидентів у іноземній валюті підлягає зарахуванню на їх  поточні рахунки в уповноважених банках у строки виплати заборгованостей, зазначені в контрактах, але не пізніше180 календарних днів з дати оформлення митної декларації на продукцію, що експортується.

 

Питання 3. Чи можна отримати кредит від нерезидента?

Відповідь: Так, можна. Для отримання кредиту від нерезидента необхідно ще отримати ліцензію Національного банку України.

 

Питання 4. Протягом якого терміну можуть бути застосовані спеціальні санкції до суб’єкта господарювання в сфері ЗЕД?

Відповідь: Спеціальні санкції можуть бути застосовані до суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності або іноземних суб’єктів господарської діяльності протягом трьох років з дня виявлення порушення законодавства.

 

Питання 5. Чи передбачено штрафні санкції за несвоєчасне надходження валютних коштів?

Відповідь: Так, передбачено. Порушення резидентами, крім суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції на період її проведення, строків, передбачених законодавством, тягне за собою стягнення пені за кожний день прострочення у розмірі 0,3 відсотка суми неодержаної виручки (вартості недопоставленого товару) в іноземній валюті, перерахованої у грошову одиницю України за валютним курсом Національного банку України на день виникнення заборгованості. Загальний розмір нарахованої пені не може перевищувати суми неодержаної виручки (вартості недопоставленого товару).

 

Питання 6. Нагадайте, будь ласка, за якою формою та термін подання декларації про валютні цінності.

Відповідь: Форма Декларації про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 25.12.95 р. №207.

Декларування здійснюється щоквартально при наявності у резидента України валютних цінностей та майна, яке знаходиться за межами митної території України, підлягає обов'язковому декларуванню, в інших випадках декларація не подається.

 

 

Відділ організації роботи

Головного управління ДФС у Тернопільській області