Територіальні органи ДФС
у Тернопільській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Країна походження товару: особливості її визначення та підтвердження

02.01.2018

«Гаряча лінія» на тему «Країна походження товару: особливості її визначення та підтвердження» відбулася нещодавно в Тернопільській митниці ДФС. На запитання відповідав начальник відділу адміністрування митних платежів Тернопільської митниці ДФС Іван Богданович Попович. Найцікавіші запитання та відповіді на них надаємо увазі читачів.

 

Питання 1. Де можна отримати сертифікат форми EUR.1?

Відповідь: Сертифікат з перевезення товару EUR.1 має бути виданий митними органами країни експорту на письмову заяву експортера або, під відповідальність експортера, його уповноваженим представником.

 

Питання 3. Чи є обов’язковим використання сертифікат форми EUR.1?

Відповідь: Сертифікат форми EUR.1 видається, якщо його потрібно пред’явити як доказ, що товари відповідають вимогам правил визначення преференційного походження, встановлених в Угоді про асоціацію, при застосуванні преференційних ставок ввізного мита. Тобто сертифікат форми EUR.1 є документом, який призначений для застосування до товарів тарифних преференцій у країнах ЄС.

 

Питання 4. Які умови отримання сертифіката з перевезення товару EUR.1?

Відповідь: Для отримання сертифіката експортер повинен пред’явити митниці:

- заяву, що містить декларацію від експортера;

- заповнений відповідно до вимог Угоди про асоціацію бланк сертифіката (оригінал сертифіката, дві паперові копії сертифіката та його електронну копію при заповненні сертифіката машинописом);

- документи, що підтверджують преференційне походження товарів відповідно до вимог Протоколу 1 «Щодо визначення концепції „Походження товарів“ і методів адміністративного співробітництва» до Угоди, у випадку першої поставки таких товарів до країн ЄС.

 

Питання 5. Чи можна за дорученням експортера ставити підпис в EUR.1 декларанту?

Відповідь: Подавати заявку та отримувати сертификат EUR.1 може особа, уповноважена експортером. Однак підписуватись в сертифікаті і складати декларацію інвойс повинен сам експортер, так як він несе відповідальність за надання інформації про товар.

 

Питання 6. Чи може видаватись сертифікат після здійснення експорту товарів?

Відповідь: Так, але у заяві експортера про видачу сертифіката після здійснення експорту товарів повинні бути зазначені номер експортної декларації, оформленої на відповідну партію товарів, та дата її оформлення в митниці. Посадова особа митниці перевіряє, чи всі дані, зазначені в сертифікаті та заяві експортера про видачу сертифіката, відповідають даним митниці щодо експорту відповідної партії товарів. Посадова особа митниці видає сертифікат чи приймає рішення про відмову у видачі сертифіката протягом трьох робочих днів з дня надання документів.

 

Відділ організації роботи

Головного управління ДФС у Тернопільській області