Територіальні органи ДФС
у Тернопільській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Особливості та зміни порядку оформлення товарів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України громадянами

01.02.2018

«Гаряча лінія» на тему «Країна походження товару: особливості її визначення та підтвердження» відбулася нещодавно в Тернопільській митниці ДФС. На запитання відповідав заступник начальника Тернопільської митниці ДФС Андрій Любомирович Саварин. Найцікавіші запитання та відповіді на них надаємо увазі читачів.

 

Питання 1. Мене цікавить питання, чи змінилися правила для безмитного ввезення фізичними особами товарів, якщо вони летять літаком?

Відповідь: Правила оподаткування товарів, що ввозяться фізичними особами через повітряні пункти пропуску на державному кордоні України, не змінювалися. Безмитний поріг, як і раніше, становить 1000 євро.

І якщо сумарна фактурна вартість ввезених товарів перевищує еквівалент 1000 євро, то сплачуються митні платежі. При цьому базою оподаткування є частина сумарної фактурної вартості, що перевищує еквівалент 1000 євро, з урахуванням мита, що підлягає сплаті.

 

Питання 2. Я як фізична особа планую ввезти в Україну товари, з якої суми я буду сплачувати 20% податку на додану вартість?

Відповідь: По-перше, сумарна фактурна вартість яких перевищує еквівалент 500 євро, при цьому базою оподаткування є частина їх сумарної фактурної вартості, що перевищує еквівалент 500 євро, з урахуванням мита, що підлягає сплаті.

По-друге, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 500 євро та сумарна вага яких не перевищує50 кг, але фізична особа, яка переміщує товар була відсутня в Україні менше ніж 24 години або в'їжджала в Україну частіше одного разу протягом 72 годин. Базою оподаткування у даному випадку є частина сумарної фактурної вартості таких товарів, що перевищує еквівалент 50 євро, з урахуванням мита, що підлягає сплаті.

 

Питання 3. Мене та багатьох заробітчан цікавить, чи прийняли обмеження на пересилання товарів з-за закордону?

Відповідь: Запровадження обмежень на пересилання товарів у міжнародних поштових та експрес-відправленнях (зокрема, норма про перші три посилки протягом календарного місяця сумарною вартістю до 150 євро кожна для фізичної особи без сплати податків) відтерміновано до 1 січня 2019 року. 

 

Питання 4. Якщо буде здійснено перетин кордону два рази в день, і з товарів в мене будуть лише гостинці, чи доведеться мені сплачувати податок на додану вартість?

Відповідь: Не підлягають оподаткуванню ПДВ ввезені товари, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 50 євро та сумарна вага яких не перевищує50 кг, фізичною особою, яка була відсутня в Україні менше ніж 24 години або яка в'їжджає в Україну частіше одного разу протягом 72 годин.

 

Відділ організації роботи

Головного управління ДФС у Тернопільській області