Територіальні органи ДФС
у Тернопільській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Обчислення та сплата ПДВ

01.03.2018

Пода́ток на до́дану ва́ртість - це непрямий податок, який входить в ціну товарів (робіт, послуг) та сплачується покупцем, але його облік та перерахування до бюджету здійснює продавець (податковий агент). Надходження від цього податку є найзначнішими за обсягом з усіх податків, які нараховуються в Державний бюджет і є найбільшим за обсягом джерелом доходів держави.

Разом із цим він є чи не найскладнішим в обчисленні та сплаті. Саме тому працівники фіскальної служби Тернопільщини сьогодні в роз’яснювальній роботі роблять основний акцент на ознайомлення суб’єктів господарювання з нововведеннями та питаннями, які потребують детального тлумачення. Саме чергова «гаряча лінія», яка відбулась днями, була присвячена темі обчислення та сплати податку на додану вартість. А спілкувався із додзвонювачами заступник начальника управління - начальник відділу адміністрування ПДВ та контролю за відшкодуванням ПДВ управління податків і зборів з юридичних осіб Головного управління ДФС у Тернопільській області Віктор Саванець.

Найцікавіші запитання та відповіді на них надаємо увазі читачів.

 

Питання 1. Ми проґавили термін реєстрації податкової накладної. Як тепер маємо відобразити суму ПДВ у податковому кредиті?

Відповідь: Суми ПДВ, зазначені у податковій накладній чи розрахунку коригування, які були зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних з порушенням строку реєстрації, можуть бути включені до складу податкового кредиту того податкового (звітного) періоду, у якому вони зареєстровані в Єдиному реєстрі. Зауважте, не пізніше ніж через 1095 календарних днів з дати складення податкових накладних/розрахунків коригування до таких податкових накладних, у тому числі для платників податку, які застосовують касовий метод.

 

Питання 2. Я приватний підприємець платник ПДВ. Протягом року не проводив ніякої діяльності, тільки закупив один раз товар для продажу, але з певних обставин бізнес не пішов. Чи може податкова скасувати мене з платника ПДВ, коли нема постачання товарів протягом 12 місяців, адже є надія, що діяльність розпочнеться з 2 кварталу?

 

Відповідь: Реєстрація платника ПДВ діє до дати анулювання реєстрації платника податку, яка проводиться шляхом виключення з реєстру платників податку і відбувається, зокрема, якщо особа, зареєстрована як платник податку, протягом 12 послідовних податкових місяців не подає контролюючому органу декларації з ПДВ та/або подає таку декларацію (податковий розрахунок), яка (який) свідчить про відсутність постачання/придбання товарів/послуг, здійснених з метою формування податкового зобов’язання чи податкового кредиту.

Тобто якщо у вас протягом 12 послідовних податкових місяців відсутні операції з постачання та при цьому наявні обсяги придбання, за рахунок яких сформовано податковий кредит, підстави для анулювання реєстрації платника ПДВ відсутні.

 

Питання 3. Отримуючи товар, продавець відмовив нам скласти податкову накладну. Чи можна поскаржитися на нього?

Відповідь: Так, продавець має право додати до податкової декларації з ПДВ заяву із скаргою на такого продавця – додаток 8.

Зауважте, що у відповідних графах додатку 8 вам необхідно вказати показники, що підтверджуються первинними документами, копії яких додаються до заяви, а також опис порушень, зокрема, при відмові скласти податкову накладну/розрахунок коригування до податкової накладної. Зазначається номер і дата первинного документа, що засвідчує факт сплати податку у зв’язку з придбанням товарів/послуг, або факт отримання/повернення таких товарів/послуг. Наголошу, що подання додатку 8 до декларації не є підставою для формування податкового кредиту за придбаними товарами.

 

Питання 4. Мене цікавить питання, чи можна зареєструвати податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних, якщо останній день реєстрації припадає на вихідний день?

Відповідь: Так, можна. Реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється платником ПДВ не пізніше календарного дня (включно), передбаченого п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України залежно від періоду складання податкової накладної/розрахунку коригування до податкової накладної.

 

Питання 5. Протягом дня наше підприємство відправляє товар декілька разів одному покупцю. Скільки податкових накладних треба нам складати?

Відповідь: Податкову накладну складають на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).

При відвантаженні товарів покупцю декілька разів протягом одного дня в межах однієї цивільно-правової угоди постачальнику необхідно враховувати вимоги п. 201.7 ст. 201 Податкового кодексу та умови господарських договорів, в частині оплати за поставку товарів, часткового постачання товарів (послуг) тощо при складанні податкових накладних.

Тож продавець при відвантаженні товарів/наданні послуг покупцю декілька разів протягом одного дня в межах однієї цивільно-правової угоди складає податкові накладні з урахуванням умов угоди.

 

Питання 6. Чи нараховуються податкові зобов’язання при здійсненні операцій із списання (ліквідації) малоцінних необоротних матеріальних активів?

Відповідь: При списанні малоцінних необоротних матеріальних активів (далі – МНМА), придбаних з ПДВ для використання в оподатковуваних операціях (для списання МНМА, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року – якщо під час такого придбання суми податку були включені до складу податкового кредиту), податкові зобов’язання з ПДВ:

- нараховуються, якщо вартість таких МНМА не включається до вартості іншої готової продукції, операції з постачання якої підлягають оподаткуванню;

- не нараховуються, якщо вартість таких МНМА включається до вартості іншої готової продукції, операції з постачання якої підлягають оподаткуванню.

 

Відділ організації роботи

Головного управління ДФС у Тернопільській області