Територіальні органи ДФС
у Тернопільській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Кампанія декларування доходів громадян

16.04.2018

Питання 1. Я хочу задекларувати доходи отримані у 2017 році, але не знаю, куди подавати декларацію. Адже я переїхала із Чернівців до Тернополя. Із попередньої адреси вже виписалася а за новою ще не прописана?

Відповідь: У випадку, якщо фізична особа знята з реєстрації за однією податковою адресою та не зареєстрована за іншою,  вона повинна подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи до контролюючого органу за попередньою податковою адресою.

 

Питання 2. Коли необхідно сплатити задекларовані суми?

Відповідь: Cума податкового зобов’язання, зазначена в поданій річній декларації, сплачується громадянами самостійно до 1 серпня 2018 року.

 

Питання 3. У 2017 році отримано спадщину від бабусі. Чи необхідно подавати декларацію про майновий стан і доходи?

Відповідь: З 1 січня 2017 року звільняється від обкладання податком на доходи фізичних осіб та військовим збором вартість спадщини/дарунків, отриманих від спадкодавця/дарувальника членами його сім’ї другого ступеня споріднення. До їх числа відносяться: рідний брат, сестра, бабуся, дід та онуки.

Отже, якщо у 2017 році було отримано спадщину від бабусі і у платника не має інших доходів, які необхідно задекларувати, то такий платник податкову декларацію про майновий стан і доходи до контролюючого органу не подає.

Нагадаю, що раніше нульовою ставкою оподаткування мали право скористатися лише члени сім’ї першого ступеня споріднення: батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені.

 

Питання 4. Як буде оподатковуватися спадщина, отримана громадянином іноземної держави?

Відповідь: При отриманні будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцем від спадкодавця – нерезидента, та для будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцем – нерезидентом від  спадкодавця – резидента, незалежно від їх ступеня споріднення зі спадкодавцем, такий дохід оподатковується за ставкою 18% . Крім того, спадщина, отримана громадянином іноземної держави, оподатковується військовим збором за ставкою 1,5 відсотків.

 

Питання 5. Діти отримали у спадок від батька земельні ділянки у вигляді паю розміром 1,7 гектарів. Чи сплачується податок з доходів при отриманні спадщини?

Відповідь: За нульовою ставкою оподатковуються об’єкти спадщини, що успадковуються членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення, а саме: його батьки, чоловік або дружина, його діти, у тому числі усиновлені.

Отже, якщо дітьми від батька була отримана спадщина, то їм, як спадкоємцям першого ступеня споріднення не потрібно подавати до контролюючого органу податкову декларацію про майновий стан і доходи.

 

Питання 6. Чи треба платити податок при реалізації сільгосппродукції, вирощеної на земельній ділянці розміром 1,8 гектарів?

Відповідь: До складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення, зокрема, особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари. При цьому, в зазначений розмір не враховуються земельні ділянки, їх частки (паї), які не використовуються – здаються в оренду, обслуговуються.

У Вашому випадку площа земельної ділянки не перевищує 2-х гектарів, тому дохід, отриманий від реалізації сільськогосподарської продукції, вирощеної на цих угіддях, не підлягає декларуванню, а відповідно – і оподаткуванню.

 

Питання 7. Чи існують санкції за приховування таких доходів, як іноземні?

Відповідь: При приховуванні такого виду доходу, контролюючий орган можуть самостійно визначити  суми податкового зобов'язання з податку на доходи з фізичних осіб, військового збору та застосовувати штрафну санкцію у розмірі 25% від суми визначеного податкового зобов'язання.

 

Відділ організації роботи

Головного управління ДФС у Тернопільській області