Територіальні органи ДФС
у Тернопільській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Спілкування онлайн: переваги та особливості застосування порядку інформаційного обміну за принципом «єдиного вікна

15.05.2018

Вагоме місце серед інформаційних технологій, які використовуються сьогодні, займають інтернет-технології. Адже для платника податків глобальна мережа Інтернет - це засіб пошуку інформації і можливість ознайомлення із законодавчими змінами, on-line спілкування і використання електронної пошти, можливість опублікування роз’яснень в електронних фахових виданнях шляхом участі в Інтернет-конференціях.

Так, саме Інтернет-конференція дає можливість швидко знайомитися із змінами податкового та митного законодавства, які відбулися, доводити до відома широкого кола платників податків певні зміни і пропозиції. І це можна робити, не виходячи з дому, залишаючись за власним персональним комп'ютером.

Так, нещодавно відбулася Інтернет-конференція на тему «Переваги та особливості застосування порядку інформаційного обміну за принципом «єдиного вікна» за участю начальника відділу митного контролю Тернопільської митниці ДФС Тараса Миколайовича Гутика.

Розпочинаючи інтернет-конференцію Тарас Гутик зазначив, що «Єдине вікно» – це інформаційно-телекомунікаційна система обміну даними, яка дозволяє різним державним службам в автоматичному режимі обмінюватися інформацією про товар, який проходить через митний кордон України, та про результати здійснення державних видів контролю, необхідних для даного товару. Можливо, така сьогоднішня тема зацікавить не лише діючих імпортерів чи експортерів, а й майбутніх клієнтів. Чекаю на запитання.

 Відтак розпочався блок запитань-відповідей.

- Як митниця тепер фіксує проходження товаром контролю за принципом «єдиного вікна»?

Результати здійснення державного контролю за принципом «єдиного вікна» формуються в електронній формі.

Проставлення контролюючими органами на товаросупровідних (товаротранспортних) документах відповідних відміток, печаток та штампів не здійснюється при здійсненні  державного контролю в електронній формі відповідно до Порядку інформаційного обміну між органами доходів і зборів, іншими державними органами та підприємствами за принципом "єдиного вікна" з використанням електронних засобів передачі інформації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 травня 2016 р. №364.

Я людина старої закалки і довіряю лише паперу. Чи можна пройти контроль за принципом «єдиного вікна», подаючи митну декларацію в паперовому вигляді?

Проходження державних видів контролю за принципом «єдиного вікна» при паперовому декларуванні не передбачено.

Здійснення державного санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного та радіологічного контролю із застосуванням положень Порядку інформаційного обміну між органами доходів і зборів, іншими державними органами та підприємствами за принципом "єдиного вікна" з використанням електронних засобів передачі інформації застосовується тільки у разі електронного декларування товарів.

- Мене цікавить чи можна пройти контроль за принципом «єдиного вікна» у Збаражі? Адже я бізнесую там і зручніше мені.

Так, у зоні діяльності Тернопільської митниці ДФС функціонує 4 місця митного оформлення товарів, в яких можливе застосовується порядку інформаційного обміну між органами доходів і зборів, іншими державними органами та підприємствами за принципом «єдиного вікна» з використанням електронних засобів передачі інформації, зокрема:

- відділ митного оформлення № 2 митного посту «Тернопіль-центральний» (Тернопільська обл., м. Збараж, вул. Кармелюка, 5).

 - Я бачила у ЗМІ інформацію, що «єдине вікно» на митниці працює лише в тестовому режимі. Значить можна ще в паперовому вигляді здійснювати оформлення?

Відповідно до Порядку інформаційного обміну між органами доходів і зборів, іншими державними органами та підприємствами за принципом "єдиного вікна" з використанням електронних засобів передачі інформації з 1 лютого 2018 року ухвалено рішення щодо обов’язковості використання підприємствами і державними органами інформаційної системи «єдиного вікна» під час електронного декларування товарів, які підлягають державним видам контролю.

- Добре, які переваги тоді для мене?

 Взаємодія декларантів, митниць і контролюючих органів при оформленні товарів за принципом «єдиного вікна», що відбувається за допомогою інформаційно-телекомунікаційної системи:

-   спрощує для учасників ЗЕД умови подання документів для проведення відповідних видів контролю, адже замість сканованих документів контролюючим органам надаються необхідні відомості, які наявні в попередній декларації;

-   дозволяє мінімізувати участь посадових осіб у здійсненні державного контролю товарів;

-   скорочує час проведення державних видів контролю завдяки зменшенню граничного терміну прийняття рішення контролюючими органами щодо товарів, що вивозяться за межі митної території України, з 24-х до 4-х годин та скороченню часу, протягом якого контролюючими органами може бути призначений огляд товарів з 24 до 12 робочих годин.