Територіальні органи ДФС
у Тернопільській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Підсумки Інтернет-конференції на тему: "Податок на нерухомість в 2018 році"

13.06.2018

Кому доведеться заплатити податок на нерухомість в 2018 році, скільки і коли треба платити - про все це йшлося під час чергового електронного спілкування.

На запитання платників відповідала начальника управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС у Тернопільській області Лариса Володимирівна Березюк.

Захід відбувся спільно з інформаційним порталом 0352.ua. А питання, з якими звертались громадяни, та  відповіді на них надаємо для ознайомлення.

 

Лариса Володимирівна

Доброго дня, он-лайн користувачі.

Податок на нерухомість в Україні входить до числа місцевих податків. З 2015 року платити податок потрібно за будь-яку нерухомість – як житлову, так і нежитлову.

Об’єктами житлової нерухомості є: житловий будинок (садового типу і багатоквартирний); прибудова до житлового будинку; квартира; котедж; кімнати у багатосімейних (комунальних) квартирах; садовий будинок; дачний будинок.

До об’єктів нежитлового фонду відносяться: будівлі готельні; будівлі офісні; будівлі торговельні; гараж; будівлі промислові та склади; будівлі для публічних виступів (казино, гральні будинки); господарські (присадибні) будівлі; допоміжні (нежитлові) приміщення – це сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції та ін; інші будівлі.

 

Чекаю запитань від вас.

 

Віктор _

1. Мене цікавить чи необхідно платити податок на нерухомість за офіс? Дякую

Лариса Володимирівна

Будівлі, що використовуються як приміщення для конторських та адміністративних цілей, в тому числі для промислових підприємств, є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з врахуванням рішень сільських, селищних міських рад щодо податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

 

О_Кій

2. Хто приймає пільги по тому податку?

Лариса Володимирівна

Сільські, селищні, міські ради та ради об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, встановлюють пільги з податку, що сплачується на відповідній території, з об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних або юридичних осіб.

 

Власник

3. А сам податок нараховує податкова для людей?

Лариса Володимирівна

Так. Обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості.

 

Тернопіль хата

4. Що робити, коли виявлено помилку в нарахуванні податку?

Лариса Володимирівна

Перше за все – звернутися до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації). При виявленні розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема, документів на право власності, контролюючий орган за місцем проживання (реєстрації) платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

 

Павло Збараж

5. В цьому році я знаю, що буде в мене нарахування податку. В які строки необхідно сплатити його. Та чи можна авансом, оскільки пізніше не буде змоги?

Лариса Володимирівна

Так, можна. Податкове зобов'язання за звітний рік з податку на нерухомість сплачується громадянами - впродовж 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

 

Податківець_

6. Чи нараховується податок на незавершене будівництво?

Лариса Володимирівна

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, а для об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що знаходяться у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно виходячи з загальної площі кожного окремого об’єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об’єкт.

 

Завершення

Лариса Володимирівна

Якщо у вас виникають запитання щодо отриманого рішення – повідомлення про сплату податку на нерухомість ви можете вияснити в приміщеннях ЦОПу області.

Дякую усім дописувачам.

Відділ організації роботи

Головного управління ДФС у Тернопільській області