Територіальні органи ДФС
у Тернопільській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Здійснення контролю за валютними операціями, своєчасність проведення розрахунків та оподаткування у сфері ЗЕД

18.06.2018

Нещодавно в Головному управлінні ДФС у Тернопільській області начальник управління аудиту Головного управління ДФС у Тернопільській області Віктор Іванович Притула під час сеансу «гаряча лінія» поділився нюансами здійснення контролю за валютними операціями, своєчасність проведення розрахунків та оподаткування у сфері ЗЕД  із дозвонювачами.

Найцікавіші запитання та відповіді на них надаємо увазі читачів.

 

Питання 1. Яка відповідальність за порушення резидентами законодавчо встановленого строку повернення виручки у іноземній валюті за експортований товар (роботи, послуги)?

Відповідь: Стягнення пені за кожний день прострочення у розмірі 0,3% від суми неодержаної виручки в іноземній валюті, перерахованої у грошову одиницю України за валютним курсом НБУ на день виникнення заборгованості.

 

Питання 2. Який максимальний строк завершення імпортної операції без ввезення товару на територію України за зовнішньоекономічним договорам? 

Відповідь: Максимальний строк завершення імпортної операції без ввезення товару на територію України не може перевищувати 180 календарних днів з моменту здійснення резидентом авансового платежу або виставлення векселя на користь нерезидента, а при проведенні розрахунків у формі документарного акредитиву - з моменту здійснення уповноваженим банком платежу на користь нерезидента.

 

Питання 3. За якою ставкою здійснюється оподаткування доходу з джерелом його походження з України, отриманого таким нерезидентом від провадження господарської діяльності?

Відповідь: Така операція здійснюється за ставкою 15 відсотків, якщо інше не передбачено положеннями міжнародних договорів України з країнами резиденції осіб, на користь яких здійснюються виплати, що набрали чинності.

 

Питання 4. Чи є обмеження щодо нарахованої пені за кожний день прострочення у розмірі 0,3 % від суми неодержаної виручки?

Відповідь: Так, є. Загальний розмір нарахованої пені не може перевищувати суми неодержаної виручки (вартості недопоставленого товару).

 

Питання 5. Уточніть строки коли виручка резидентів у іноземній валюті підлягає зарахуванню на їх валютні рахунки в уповноважених банках?

Відповідь: У строки виплати заборгованостей, зазначені в контрактах, але не пізніше 180 календарних днів з дати митного оформлення (виписки вивізної вантажної митної декларації) такої продукції, що експортується, а в разі експорту робіт, транспортних послуг - з моменту підписання акта або іншого документа, що засвідчує виконання робіт, надання транспортних послуг.

Відділ організації роботи

Головного управління ДФС у Тернопільській області