Територіальні органи ДФС
у Тернопільській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Митні правопорушення: види та відповідальність

30.07.2018

«Гаряча лінія» на тему «Митні правопорушення: види та відповідальність» відбулася нещодавно в Тернопільській митниці ДФС. На запитання відповідав заступник начальника митниці-начальник управління протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Тернопільської митниці ДФС Володимир Іванович Петрук.

Найцікавіші запитання та відповіді на них надаємо увазі читачів.

 

Питання 1. Чи можна відстрочити сплату штрафу за порушення митних правил?

Відповідь: Положеннями Митного кодексу України не передбачено надання відстрочення сплати штрафу за порушення митних правил.

Поясню, адже статтею 539 Митного кодексу України встановлено, що штраф повинен бути сплачений особою, яка вчинила порушення митних правил, не пізніше 15 днів з дня вручення або надіслання їй копії постанови фіскального органу про накладення штрафу, а при оскарженні постанови – не пізніше 15 днів з дня залишення скарги (адміністративного позову) без задоволення.

Якщо штраф не буде сплачено у строки визначені законодавством, постанова фіскального органу або суду надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання або роботи порушника або за місцезнаходженням його майна.

 

Питання 2. Митним брокером подано митну декларацію із недостовірними даними. Яка передбачена відповідальність за це і до кого?

Відповідь: Заявлення неправдивих відомостей в митній декларації з метою неправомірного звільнення від сплати митних платежів чи зменшення їх розміру, чи подання з цією метою митному органу документів, що містять такі відомості, або несплата митних платежів у строк, інші протиправні дії, спрямовані на ухилення від сплати митних платежів тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 300 відсотків несплаченої суми митних платежів.

Наприклад, при самостійному декларуванні декларантом товарів, транспортних засобів комерційного призначення відповідальність у повному обсязі несе декларант.

Якщо декларування товарів здійснюється особою, уповноваженою на це декларантом, на таку особу покладається обов’язок із сплати митних платежів солідарно з декларантом.

А якщо обов’язок із сплати митних платежів покладається на кількох осіб, такі особи виконують зазначений обов’язок солідарно.

 

Питання 3. Уточніть штраф, коли перевищено строк тимчасового ввезення товарів на митну територію України більше на 10 днів?

Відповідь: Перевищення строку тимчасового ввезення товарів на митну територію України або строку тимчасового вивезення товарів за межі митної території України більше ніж на десять діб тягне за собою накладення штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

Питання 4. На який строк можна ввезти легковий автомобіль на транзитних номерах громанянину?

Відповідь: Тимчасове ввезення громадянами-нерезидентами на митну територію України транспортних засобів особистого користування дозволяється на строк до одного року. Цей строк може бути продовжено контролюючими органами з урахуванням дії обставин непереборної сили та особистих обставин громадян, які ввезли такі транспортні засоби, за умови документального підтвердження цих обставин, але не більш як на 60 днів.

 

 

Питання 5. Скажіть, чи діють вже штрафи із прийнятим новим законом по «євробляхах». А це, за один день прострочення транзиту авто - 170 грн, за три дні – вже 850 грн. Місяць порушення митних правил обійдеться у 170 тисяч грн штрафу або навіть може закінчитися конфіскацією транспортного засобу за рішенням суду.

Відповідь: На сьогодні даний законопроект прийнято лише у першому читанні, тому і усі перелічені штрафи ще не діють.

Нагадаю, 13 липня, Верховна Рада в першому читанні прийняли закони про розмитнення і акциз на авто, включаючи так звані євробляхи і інші користовані іномарки. Основні нововведення полягають у нових правилах розрахунку акцизу і впровадження суворих штрафів для власників нерозмитнених авто.

 

Відділ організації роботи

Головного управління ДФС у Тернопільській області