Територіальні органи ДФС
у Тернопільській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Митні правопорушення: види та відповідальність

21.08.2018 -

Головне управління ДФС у Тернопільській області нагадує, що Інтернет-конференція дає можливість швидко знайомитися із змінами податкового та митного законодавства, які відбулися, доводити до відома широкого кола платників податків певні зміни і пропозиції. І це можна робити, не виходячи з дому, залишаючись за власним персональним комп'ютером.

Так, нещодавно відбулася Інтернет-конференція на тему «Митні правопорушення: види та відповідальність» за участю заступника начальника митниці-начальника управління протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Тернопільської митниці ДФС Володимира Івановича Петрука.

Пропонуємо Вашій увазі відповіді на запитання, поставлені під час проведення інтернет-конференції.

 

Питання 1. Доброго дня. Чи передбачено надання розстрочення сплати штрафу за порушення митних правил?

 

Володимир Іванович

Штраф повинен бути сплачений особою, яка вчинила порушення митних правил, не пізніше 15 днів з дня вручення або надіслання їй копії постанови фіскального органу про накладення штрафу, а при оскарженні постанови – не пізніше 15 днів з дня залишення скарги (адміністративного позову) без задоволення.

При цьому сума штрафу вноситься особою, яка вчинила порушення митних правил, до державного бюджету.

Якщо штраф не буде сплачено у визначені строки, постанова фіскального органу або суду надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання або роботи порушника або за місцезнаходженням його майна.

Таким чином положеннями Митного кодексу України не передбачено надання розстрочення та відстрочення сплати штрафу за порушення митних правил.

 

Питання 2. Уточніть штраф, коли перевищено строк тимчасового ввезення товарів на митну територію України більше на 10 днів?

 

Володимир Іванович

Перевищення строку тимчасового ввезення товарів на митну територію України або строку тимчасового вивезення товарів за межі митної території України більше ніж на десять діб тягне за собою накладення штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

Питання 3. На який строк можна ввезти легковий автомобіль на транзитних номерах громадянину.

 

Володимир Іванович

Тимчасове ввезення громадянами-нерезидентами на митну територію України транспортних засобів особистого користування дозволяється на строк до одного року. Цей строк може бути продовжено контролюючими органами з урахуванням дії обставин непереборної сили та особистих обставин громадян, які ввезли такі транспортні засоби, за умови документального підтвердження цих обставин, але не більш як на 60 днів.

 

Питання 4. Що там із новим законом по «євробляхах». Чи діють ті штрафи з конфіскацією машини?

 

Володимир Іванович

Станом на сьогодні даний законопроект прийнято лише у першому читанні. Для інших учасників інтернет конференції нагадаю, що Верховна Рада в першому читанні прийняли закони про розмитнення і акциз на авто, включаючи так звані євробляхи та інші користовані іномарки. Основні нововведення полягають у нових правилах розрахунку акцизу і впровадження суворих штрафів для власників нерозмитнених авто.