Територіальні органи ДФС
у Тернопільській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Правопросвітницький проект «Я маю право»

03.09.2018 -

«Гаряча лінія» на тему «Правопросвітницький проект «Я маю право»» відбулася нещодавно в Тернопільській митниці ДФС. На запитання відповідав в. о. начальника Тернопільської митниці ДФС Андрій Любомирович Саварин.

Перш ніж почали надходити дзвінки, Андрій Любомирович розповів, що загальнонаціональний правопросвітницький проект Міністерства юстиції України «Я маю право!» стартував задля підвищення правової свідомості українців та інформування громадян щодо механізмів захисту їхніх прав у повсякденному житті у правовий спосіб.

За даними Міністерства, понад 70% населення потребує знань про свої права. У зв'язку з цим команда Мін'юсту прийняла рішення розпочати реалізацію національного просвітницького проекту «Я маю право!», завдання якого забезпечити українців інформацією про права, які гарантовані їм Конституцією і законами, навчити ці права реалізовувати та захищати.

Указом Президента України від 14 листопада 2017 №361 в Україні 2017-2019 роки проголошено Роками реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!».

Терпопільська митниця ДФС теж долучилася до цього проекту.

Найцікавіші запитання та відповіді на них надаємо увазі читачів.

 

Питання 1: Розкажіть як реалізовується проект «Я маю право!» Тернопільською митницею ДФС?

Відповідь: Перш за все слід зазначити, що на сайті територіальних органів ДФС у Тернопільській області розміщено інформацію про правопросвітницький проект «Я маю право».

Також з метою інформування громадян з питань оподаткування та інших питань, що належать до компетенції митниці, надаються роз’яснення новацій митного законодавства. Між тим, на даному сайті розміщено електронні матеріали на теми: «Ввезення товарів на митну територію України за принципом «єдиного вікна»; «Тернопільська митниця ДФС: 99% митних декларацій оформлено за принципом «єдиного вікна»»; «Порушення митних правил: що необхідно знати громадянину про сплату штрафу»; «Як можна стати отримувачем гуманітарної допомоги»; «Коли можна ввозити транспорт та товари без митних податків»; «Єдине вікно» є обов’язковим при здійсненні митного оформлення на Тернопільській митниці».

Окрім цього, у межах компетенції працівниками митниці на постійній основі надаються роз’яснення громадянам гарантованих їм Конституцією та законами України прав шляхом проведення особистих прийомів, круглих столів, брифінгів, організації виступів на радіо та телебаченні, розміщення публікацій у засобах масової інформації, соціальних мережах, на сайті територіальних органів ДФС у Тернопільській області.

 

Питання 2. Як ще громадяни можуть отримати необхідну їм інформацію в Тернопільській митниці ДФС, крім звернень?

Відповідь: Відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» громадяни мають право звернутись до органу державної влади із запитом на отримання публічної інформації.

 

Питання 3. Які права запитувачів передбачені Законом України «Про доступ до публічної інформації»?

Відповідь: Запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту.

Запит на отримання публічної інформації, розпорядником якої є Тернопільська митниця ДФС, може бути поданий:

- на поштову адресу: Тернопільська митниця ДФС, вул. Текстильна, 38, м. Тернопіль, 46020;

- на електронну адресу: tr.publicinfo@customs.sfs.gov.ua ;

- факсом: (0352) 23-50-26;

- за телефоном: (0352) 43-08-29.

Також запит на отримання публічної інформації може бути поданий запитувачем під час особистого відвідування Тернопільської митниці ДФС за адресою: м. Тернопіль, вул. Текстильна, 38.

Згідно із Законом України «Про доступ до публічної інформації», відповідь на інформаційний запит має бути надано не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання запиту. Якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, строк розгляду запиту може бути продовжено до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження.