Територіальні органи ДФС
у Тернопільській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

«Імпорт: особливості застосування митного режиму»

27.09.2018 -

«Гаряча лінія» на тему «Імпорт: особливості застосування митного режиму» відбулася нещодавно в Тернопільській митниці ДФС. На запитання відповідав начальник митного посту «Тернопіль-центральний» Тернопільської митниці ДФС Іван Омелянович Шлюсар.

Перш ніж почали надходити дзвінки, Іван Омелянович розповів, що, напевно, немає такої людина, яка б не стикалася з імпортом товарів. Імпорт - це митний режим, відповідно до якого іноземні товари після сплати всіх митних платежів, встановлених законами України на імпорт цих товарів, та виконання усіх необхідних митних формальностей випускаються для вільного обігу на митній території України.

Найцікавіші запитання та відповіді на них надаємо увазі читачів.

 

Питання 1: В яких випадках до громадян застосовують умови митного режиму «імпорт» при ввезенні товарів?

Відповідь: Товари (крім підакцизних), що ввозять громадянами у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі, сумарна фактурна вартість та/або загальна вага яких перевищують обмеження, встановлені Митним кодексом України, тобто – 1000 євро (при ввезенні товарів на митну територію України авіатранспортом) та еквівалент 500 євро або вартість товарів, обчислена пропорційно до ваги, що перевищує50 кг (при ввезенні через інші пункти пропуску через державний кордон України), але загальна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10000 євро, підлягають письмовому декларуванню в порядку, встановленому для громадян, з поданням документів, що видаються державними органами для здійснення митного контролю та митного оформлення таких товарів, та оподатковуються ввізним митом за ставкою 10 відсотків і податком на додану вартість за ставкою, встановленою Податковим кодексом України. Базою оподаткування таких товарів є частина їх сумарної фактурної вартості, що перевищує еквівалент 1000 євро та 500 євро або вартість товарів, обчислена пропорційно до ваги, що перевищує50 кг.

Такі ж умови застосовуються до товарів, що пересилаються у міжнародних поштових відправленнях та експрес-відправленнях, сумарна фактурна вартість яких перевищує еквівалент 150 євро, але не перевищує еквівалент 10000 євро.

 

Питання 2. Допоможіть розібратися із ситуацією: в нас були товари оформлені за попередньою декларацією, а до моменту подання додаткової декларації були введені в дію певні обмеження щодо ввезення цих товарів. Які умови будуть застосовані в цьому випадку?

Відповідь: При встановленні відповідно до закону заборон чи обмежень щодо ввезення на митну територію України відповідних товарів такі товари, випущені у вільний обіг на митній території України за попередніми, тимчасовими або періодичними митними деклараціями, підлягають поміщенню у митний режим імпорту відповідно до умов, які діяли на момент їх випуску у вільний обіг.

 

Питання 3. Коли до суб’єктів ЗЕД застосовують митний режим «імпорт» та подається митна декларація?

Відповідь: Митна декларація на бланку єдиного адміністративного документа для декларування товарів (крім тих, що пересилають через митний кордон України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях), що переміщуються через митний кордон України декларантами (крім громадян), заповнюється на товари, митна вартість яких перевищує суму, еквівалентну 150 євро.

 

Питання 4. Що робити, якщо товари до поміщення їх в митний режим імпорту були пошкоджені?

Відповідь: Якщо іноземні товари після ввезення їх на митну територію України були пошкоджені або втрачені внаслідок аварії чи дії обставин непереборної сили або внаслідок протиправних дій третіх осіб, що підтверджується документально, за рішенням декларанта вони можуть бути заявлені органу доходів і зборів у митний режим імпорту в пошкодженому стані чи у фактичній кількості з додержанням щодо них встановлених відповідно до закону заходів тарифного та нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.

При втраті товарів після ввезення їх на митну територію України внаслідок протиправних дій третіх осіб митні платежі, встановлені на імпорт таких товарів, підлягають сплаті в повному обсязі у порядку, встановленому Митним кодексом України. За рішенням декларанта або уповноваженої ним особи допускається поміщення пошкоджених товарів в інші митні режими.