Територіальні органи ДФС
у Тернопільській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Єдиний внесок: як платити та розраховувати

27.11.2018

Нещодавно відбулася Інтернет-конференція заступника начальника управління - начальника відділ аналізу та прогнозування надходжень податків та зборів з фізичних осіб, єдиного внеску та розгляду звернень платників податків управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС у Тернопільській області Володимира Любомировича Брудка на тему «Єдиний внесок: як платити та розраховувати».

Захід відбувся спільно з інформаційним порталом 0352.ua. А питання, з якими звертались громадяни, та відповіді на них надаємо для ознайомлення.

Питання 1. Чи потрібно сплачувати єдиний внесок від мінімальної заробітної плати, якщо працівник прийнятий на роботу 10 числа?

Володимир Любомирович

При звільненні або прийнятті працівника на основне місце роботи протягом місяця, в якому нарахована заробітна плата за відпрацьований час не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, сума єдиного внеску розраховується з фактично нарахованої заробітної плати незалежно від її розміру.

Питання 2. які документи треба подати для укладення договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування?

Володимир Любомирович

Якщо виявили бажання укласти договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, то необхідно подати до органів доходів і зборів за місцем проживання:

  • заяву про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування або про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування (одноразова сплата єдиного внеску) за формою згідно з додатком 3 до Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;

  • копію трудової книжки (за наявності);

  • виписку з системи персоніфікованого обліку (ОК-5);

  • копію документа, що посвідчує особу.

Питання 3. Якщо юридична особа не має найманих працівників, чи потрібно подавати щомісячно звіт про суми нарахованого єдиного внеску.

Володимир Любомирович

Якщо юридичні особи або фізичні особи – підприємці не використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, надбавки, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (додаток 4 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування) до органів доходів і зборів ними не подається.

Питання 4. Я оформлена на товаристві за цивільно – правовим договором. Як мені буде нараховуватися єдиний внесок?

Володимир Любомирович

Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» визначено, що платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є роботодавці (у вашому випадку це – юридична особа), зокрема, ті, які використовують працю фізичних осіб за цивільно-правовими договорами.

Базою нарахування єдиного внеску для зазначених платників є сума винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

При нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи ставка єдиного внеску встановлена частиною п’ятою ст. 8 зазначеного закону, яка застосовується до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру.

Таким чином, якщо юридична особа - роботодавець нараховує вам винагороду (дохід) за цивільно-правовим договором, ставка єдиного внеску буде складати 22 відсотки.

Питання 5. Як визначається «мінімальний страховий внесок»?

Володимир Любомирович

Мінімальний страховий внесок - це сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати (3723 грн) на розмір внеску, встановлений законом на місяць (22%), за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця (819,06 грн).

Зазначу, що єдиний внесок забезпечує соціальні гарантії працівників. Тому наймані особи зобов'язані дбати про те, щоб трудові відносини з ними були належно укладені.