Територіальні органи ДФС
у Тернопільській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Особливості визначення та підтвердження митної вартості товарів»

03.12.2018

«Гаряча лінія» на тему «Особливості визначення та підтвердження митної вартості товарів» відбулася нещодавно в Тернопільській митниці ДФС. На запитання відповідав начальник відділу адміністрування митних платежів та митно-тарифного регулювання Тернопільської митниці ДФС Іван Богданович Попович.

Додзвонювачів цього дня цікавили відповіді на такі питання:

Питання 1: Чи враховуються при декларуванні митної вартості імпортованих товарів витрати, понесені перевізником поза межами митного кордону України, на подачу порожнього автотранспортного засобу до місця завантаження цих товарів?

Відповідь: У випадку ввезення на митну територію України товару автотранспортним засобом, який для виконання замовлення на перевезення – здійснення доставки товару, виїхав до пункту завантаження (відповідно до умов поставки) порожнім (тобто не виконував перевезення експортних вантажів), витрати, понесені перевізником поза межами митного кордону України на подачу транспортного засобу до місця завантаження, враховуються при декларуванні митної вартості імпортованих товарів.

Питання 2. Як визначається митна вартість товарів, що вивозяться за межі митної території України?

Відповідь: Згідно із частиною 1 статті 66 Митного кодексу України митною вартістю товарів, що вивозяться за межі митної території України, є ціна товару, зазначена у рахунку-фактурі чи рахунку-проформі.

При цьому митна вартість товарів, що вивозяться за межі митної території України, визначається при поміщенні цих товарів уперше в митний режим з наступним фактичним переміщенням їх через митний кордон України. При зміні митного режиму під час знаходження товарів за межами митної території України митною вартістю товарів є митна вартість, визначена на день прийняття контролюючим органом митної декларації при їх першому поміщенні в митний режим.

Питання 3. У яких випадках контролюючий орган може відмовити у митному оформленні товарів за заявленою декларантом або уповноваженою ним особою митною вартістю?

Відповідь: Відповідно до частини 6 статті 54 Митного кодексу України контролюючий орган може відмовити у митному оформленні товарів за заявленою декларантом або уповноваженою ним особою митною вартістю виключно за наявності обґрунтованих підстав вважати, що заявлено неповні та/або недостовірні відомості про митну вартість товарів, у тому числі невірно визначено митну вартість товарів, у разі:

1) невірно проведеного декларантом або уповноваженою ним особою розрахунку митної вартості;

2) неподання декларантом або уповноваженою ним особою документів згідно з переліком та відповідно до умов, зазначених у частинах 2-4 статті 53 Митного кодексу України, або відсутності у цих документах всіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, чи відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари;

3) невідповідності обраного декларантом або уповноваженою ним особою методу визначення митної вартості товару умовам, наведеним у главі 9 Митного кодексу України;

4) надходження до контролюючого органу документально підтвердженої офіційної інформації митних органів інших країн щодо недостовірності заявленої митної вартості.