Територіальні органи ДФС
у Тернопільській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

«Гаряча лінія» на тему «Розмитнення авто в Україні за новими правилами»

05.12.2018

«Гаряча лінія» на тему «Розмитнення авто в Україні за новими правилами» відбулася нещодавно в Тернопільській митниці ДФС.

На запитання громадян відповідав начальник відділу організації митного контролю та оформлення Тернопільської митниці ДФС Тарас Миколайович Гутик.

Найцікавіші запитання та відповіді на них надаємо увазі читачів.

1. Який повний перелік документів повинен подати власник транспортного засобу на іноземній реєстрації для митного оформлення у режимі імпорту згідно з новим законом?

Відповідь: Власник автомобіля разом з митною декларацією на транспортний засіб, що декларується в режим імпорту, повинен подати: - реєстраційні документи на транспортний засіб (як правило, це технічний паспорт); - документи, що підтверджують право власності особи на транспортний засіб (зазвичай - договір купівлі-продажу) або право ним розпоряджатися та декларувати (доручення); - рахунок-фактуру (інвойс) або інший документ, який визначає вартість товару (можливо, це буде один і той же документ, що підтверджує право власності).

2. Що мається на увазі під грошовою заставою? 

Відповідь: При переміщенні трaнспортного зaсобу громaдянaми-резидентaми у режимі трaнзиту, сплaчується грошовa зaстaвa у розмірі митних плaтежів, що підлягaють сплaті при ввезенні тaких aвтомобілів нa митну територію Укрaїни з метою вільного обігу.

До суми зaстaви входить: ввізне мито, обчислене зa стaвкою 10% від вaртості трaнспортного зaсобу; aкцизний подaток зa стaвкaми, визнaченими Подaтковим кодексом Укрaїни з урaхувaнням змін, внесених Зaконом Укрaїни від 08.11.2018 №2611-VIII «Про внесення змін до Подaткового кодексу Укрaїни щодо оподaткувaння aкцизним подaтком легкових трaнспортних зaсобів»; подaток нa додaну вaртість, обчислений зa стaвкою 20% від вaртості трaнспортного зaсобу з урaхувaнням сплaченого ввізного митa тa aкцизного подaтку.

 

3. Чи правда, що відповідно до нововведень поліцейські матимуть право зупиняти транспортні засоби на іноземній реєстрації?

Відповідь: До Національної поліції України в автоматизованому режимі подаватиметься інформація про строки тимчасового ввезення та транзиту автомобілів та осіб, які їх ввезли. Також Нацполіція матиме дані про транспортні засоби особистого користування, які перебувають на території України з порушенням строків тимчасового ввезення та/або транзиту.

За новим законом працівники поліції мають право зупиняти транспортні засоби при наявності інформації про порушення строків державної реєстрації та перебування на території України.

За порушення складатиметься адміністративний протокол за ст. 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

4. Підкажіть, будь ласка, якщо транспортний засіб уже в Україні, в якій митниці його можна розмитнити. Чи є прив’язка до митниці свого регіону?

Відповідь: Митне оформлення може здійснюватися у будь-якій митниці України.

Детальну інформацію про адреси та реквізити конкретних місць оформлення можна знайти на субсайті територіальних органів ДФС відповідного регіону у розділі «Митниця» або на сайті ДФС України.

5. Чи може людина сама звернутися на митницю та подати документи для імпорту авто, чи для цього потрібен митний брокер?

Відповідь: Громадянин може спробувати самостійно заповнити митну декларацію та подати необхідні документи (законодавством це не забороняється).

Однак краще звернутися до митного брокера – кваліфікованого спеціаліста, адже законодавством передбачено, що транспортні засоби декларуються із заповненням митної декларації, порядок заповнення якої потребує спеціальних знань та певного програмного забезпечення. Крім того, паперова митна декларація повинна обов’язково супроводжуватися її електронною копією.

Невірне заповнення митної декларації може призвести до ряду неприємностей, у тому числі й до складання протоколу про порушення митних правил.

Інформація про митних брокерів постійно оновлюється та розміщується на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у рубриці «Реєстри».

Інформацію про вартість брокерських послуг можна дізнатись у митних брокерів.

6. Сплачено штраф за прострочення транзиту, чи треба сплачувати 8500 штрафу, передбаченого новим законом?

Відповідь: Сплата штрафу при порушенні громадянином митних правил не звільняє громадина від виконання взятих на себе зобов’язань щодо дотримання митного режиму.

Якщо після сплати штрафу транспортний засіб, ввезений в режимі транзиту або тимчасового ввезення, продовжує перебувати на території України, є підстави вважати, що цей автомобіль продовжує перебувати в Україні з порушенням митного законодавства.

Новим Законом передбачено, що, не зважаючи на сплачений раніше штраф, добровільна сплата коштів в розмірі 8500 грн (яка не є штрафом), є обов’язковою при оформленні в режим імпорту транспортного засобу, щодо якого порушено строки та умови режимів транзиту чи тимчасового ввезення.