Територіальні органи ДФС
у Тернопільській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Питання митного оформлення автомобілів з іноземною реєстрацією

19.12.2018

Нещодавно відбулася Інтернет-конференція заступника начальника Тернопільської митниці ДФС Андрія Любомировича Саварина на тему «Питання митного оформлення автомобілів з іноземною реєстрацією».

Захід відбувся спільно з інформаційним порталом 0352.ua. А питання, з якими звертались громадяни, та відповіді на них надаємо для ознайомлення.

Перш ніж ж розпочалася Інтернет-конференція Андрій Любомирович нагадав, що 25.11.2018 набрали чинності Закони України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів» та «Про внесення змін до Митного кодексу та деяких інших законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України».

Згідно з законодавчими змінами, нарахування акцизного податку здійснюється за єдиною формулою, яка складається з базової ставки, помноженої на коефіцієнт об’єму двигуна та коефіцієнт транспортного засобу.

Відповідальність за порушення митних правил при ввезенні автомобілів з іноземною реєстрацією поки що не змінюється. Проте через 180 днів, після набуття чинності закону, такі пільгові умови скасовуються і вступають у дію нові санкції щодо порушення вказаних митних правил.

Так, наприклад, при перевищенні строку транзиту або тимчасового ввезення транспортного засобу з іноземною реєстрацією більше ніж на 30 діб, передбачено штраф у розмірі десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів громадян або конфіскація транспортного засобу за рішенням суду.

Крім того, до Національної поліції України в автоматизованому режимі буде передаватись інформація про строки тимчасового ввезення та транзиту автомобілів та осіб, які їх ввезли. Поліцейські отримали право зупиняти транспортні засоби у разі наявності інформації про порушення строків державної реєстрації та перебування на території України.

Так, за керування транспортними засобами, щодо яких порушено строки їх тимчасового ввезення та/або транзиту, використання таких транспортних засобів для цілей підприємницької діяльності та/або отримання доходів в Україні, передача у володіння, користування або розпорядження особам, які не ввозили такі транспортні засоби на митну територію України або не поміщували в митний режим транзиту, передбачено штраф в розмірі 8 500 грн. При повторному правопорушенні – 17 тис. грн з позбавленням права керування транспортними засобами на один рік та з оплатним вилученням транспортного засобу.

Питання: Якщо сплачено штраф за прострочення транзиту, чи треба сплачувати 8500 штрафу, як ви зазначаєте, передбаченого новим законом?

Андрій Любомирович

Сплата штрафу при порушенні громадянином митних правил не звільняє громадянина від виконання взятих на себе зобов’язань щодо дотримання митного режиму.

Якщо після сплати штрафу транспортний засіб, ввезений в режимі транзиту або тимчасового ввезення, продовжує перебувати на території України, є підстави вважати, що цей автомобіль продовжує перебувати в Україні з порушенням митного законодавства.

Новим Законом передбачено, що, незважаючи на сплачений раніше штраф, добровільна сплата коштів в розмірі 8500 грн, є обов’язковою при оформленні в режим імпорту транспортного засобу, щодо якого порушено строки та умови режимів транзиту чи тимчасового ввезення.

Питання: Чи передбачені пільги під час розмитнення авто окремим категоріям громадян?

Андрій Любомирович

Вказаними змінами пільг для окремих категорій громадян не передбачено.

Питання: На яких підстава поліцейські матимуть право зупиняти транспортні засоби на іноземній реєстрації?

Андрій Любомирович

За новим законом працівники поліції мають право зупиняти транспортні засоби при наявності інформації про порушення строків державної реєстрації та перебування на території України.

Питання: Чи є обмеження у кількості ввезених авто за рік однією людиною?

Андрій Любомирович

Обмежень щодо кількості ввезених автомобілів на іноземній реєстрації однією людиною немає. Однак знижка у 50% діятиме тільки щодо першого транспортного засобу. За кожен наступний доведеться сплатити всю суму податків.

Питання: Доброго дня, скажіть, чи можливо розбити акцизний податок на пару платежів, а не за один раз все сплачувати? Якщо можливо, то куди і на чиє ім'я писати заяву?

Андрій Любомирович

Всі митні платежі, в тому числі і акцизний податок, сплачуються одночасно при оформленні транспортного засобу. Сплата частинами відсутня.

Питання: Скільки потрібно заплатити акцизу за таке авто: вартість: 4000$ об’'єм двигуна: 1995,00 см; тип двигуна: дизель; вік: 2001 р. (17 р)?

Андрій Любомирович

Акцизний податок при розмитненні такого автомобіля до 23 лютого 2019 року становитиме 1125 євро.

На завершення Андрій Любомирович подякував усім дописувачам. Водночас звернув увагу, що у зв’язку із нововведеннями та з метою надання консультацій громадянам щодо розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації, у Тернопільській митниці ДФС працює «гаряча лінія» за номером телефону (0352) 43- 03- 21.

Відповідатимуть на запитання додзвонювачів: понеділок-четвер з 9:00 до 18:00 год, п’ятниця з 9:00 до 16:45 год.