Територіальні органи ДФС
у Тернопільській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

«Усе про податкове оскарження»

29.12.2018

Нещодавно в Головному управлінні ДФС у Тернопільській області начальник юридичного управління Головного управління ДФС у Тернопільській області Роман Рацин під час сеансу «гаряча лінія» поспілкувався із додзвонювачами щодо оскарження податкових повідомлень-рішень.

Найцікавіші запитання та відповіді на них надаємо увазі читачів.

Питання 1: Коли подається апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції?

Відповідь. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 30 днів, якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Питання 2: В який термін подається касаційна скарга?

Відповідь. Касаційна скарга на судове рішення подається протягом 30 днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Питання 3: Чи подається клопотання особи про розгляд справи за її участі при касаційному оскарженні судових рішень?

Відповідь. Касаційна скарга може містити клопотання особи про розгляд справи за її участі. За відсутності такого клопотання вважається, що особа не бажає брати участь у судовому засіданні суду касаційної інстанції.

Питання 4: Чи підлягають адміністративному оскарженню грошові зобов'язання, самостійно визначені платником податків?

Відповідь. Грошові зобов'язання, самостійно визначені платником податків, не підлягають оскарженню.

Питання 5: В який термін подається скарга в межах процедури адміністративного оскарження?

Відповідь. Законом України від 23.11.2018 №2628-VIII з 1 січня 2019 внесено зміни до ст.56 Податкового кодексу України, а саме, змінено термін подання скарги з 10 календарних днів на 10 робочих днів (скарга подається до контролюючого органу вищого рівня у письмовій формі протягом 10 робочих днів, що настають за днем отримання платником податків податкового повідомлення-рішення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується).

Питання 6: До якого контролюючого органу подається скарга в межах процедури адміністративного оскарження?

Відповідь. Скарга подається до контролюючого органу вищого рівня (ДФС України) у письмовій формі (за потреби - з належним чином засвідченими копіями документів, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати).