Територіальні органи ДФС
у Тернопільській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Зміни в податковому законодавстві з 1 січня 2019 року для фізичних осіб

24.01.2019

Нещодавно в Головному управлінні ДФС у Тернопільській області начальник управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС у Тернопільській області Лариса Березюк під час сеансу «гаряча лінія» поспілкувалася із додзвонювачами щодо змін у законодавстві з нового року.

Найцікавіші запитання та відповіді на них надаємо увазі читачів.

Питання 1. З нового року підприємці-спрощенці повинні застосовувати реєстратори розрахункових операцій. Кому саме треба придбати РРО?

Відповідь: Нагадаю, що на сьогодні підприємці — платники єдиного податку застосовують РРО при продажу технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту незалежно від обсягу доходу, а з 1 січня ще додалася торгівля лікарськими засобами та виробами медичного призначення.

Питання 2. Як проводиться реєстрація касового апарату?

Відповідь: Для реєстрації чи перереєстрації реєстратора розрахункових операцій, крім заяви (Форма №1-РРО), суб’єкт господарювання повинен подати ще 4 документи:

- копію документа, що підтверджує факт купівлі або безоплатного отримання РРО у власність, іншого документа, що підтверджує право власності або користування РРО;

- копію документа на право власності або іншого документа, що дає право на розміщення господарської одиниці, де буде використовуватися РРО;

- копію паспорта (формуляра) РРО та копію паспорта модема (при застосуванні зовнішнього модема);

- копію договору суб'єкта господарювання з Центром сервісного обслуговування про технічне обслуговування та ремонт РРО.

Питання 3. Який мінімальний страховий платіж з єдиного внеску?

Відповідь: Мінімальний страховий платіж становить 918,06 грн.

Питання 4. Кого омине у цьому році військовий збір?

Відповідь: З 2019 року дохід за здані (продані) вторинну сировину, побутові відходи, брухт чорних металів, брухт кольорових металів, включаючи використані (виснажені) акумулятори електричні свинцево-кислотні, залишки та брухт електричних акумуляторів із вмістом свинцю та брухт дорогоцінних металів, проданий НБУ, не оподатковуються не тільки ПДФО, а й військовим збором.

Питання 5. Я студент, що саме змінилося в  оподаткуванні стипендій?

Відповідь: Так, звільняються від оподаткування податком на доходи фізичних осіб та військовим збором не тільки стипендії, які виплачуються з бюджету.

До Податкового кодексу внесено зміни, що сума стипендії, яка виплачується учню, студенту, курсанту військових навчальних закладів, ординатору, аспіранту або ад'юнкту, не підлягає оподаткуванню, але не вище ніж визначена кодексом сума. Цей поріг становитиме: 1921 грн х 1,4 = 2690 грн. Якщо сума стипендії є більшою, сума перевищення підлягає оподаткуванню податком на доходи під час її нарахування (виплати) за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5%. 

Отже, у 2019 році всім навчальним закладам (а не лише бюджетним), які виплачують стипендії студентам, слід врахувати такі позитивні зміни. Нагадаю, що стипендію (включаючи суму її індексації) відображають у формі №1ДФ за ознакою доходу «150».