Територіальні органи ДФС
у Тернопільській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Зміни в податковому законодавстві з 1 січня 2019 року для юридичних осіб

01.02.2019

Нещодавно в Головному управлінні ДФС у Тернопільській області начальник управління податків і зборів з юридичних осіб Головного управління ДФС у Тернопільській області Сергій Господарик під час сеансу «гаряча лінія» поспілкувався із додзвонювачами щодо змін у законодавстві з нового року для юридичних осіб.

Найцікавіші запитання та відповіді на них надаємо увазі читачів.

Питання 1. За якою формою подавати податкову декларацію з податку на прибуток підприємств?

Відповідь: Платникам податку на прибуток підприємств за базовий звітний (податковий) період - 2018 рік рекомендовано подавати податкову декларацію за оновленою формою наказу Міністерства фінансів України від 19.10.2018 №842 «Про затвердження Змін до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств».

Питання 2. Що змінилося у формі Податкової декларації з податку на  прибуток підприємств?

Відповідь: Відзначу, що внесені зміни до заголовної частини декларації, а саме:

- рядок 5 заголовної частини декларації та рядки «Код за ЄДРПОУ1» у додатках до декларації замінено на «Податковий номер або серія (за наявності) та номер паспорта;

- рядок 9 заголовної частини декларації «Особливі відмітки» доповнено категорією «платник єдиного податку».

Також прошу звернути увагу на оновлені редакції додатків до декларації, а саме:

- додаток ЗП до рядка 16 ЗП декларації (Зменшення нарахованої суми податку);

- додаток ПН до рядка 23 ПН декларації(Розрахунок(звіт) податкових зобов'язань нерезидентів, якими отримано доходи із джерелом їх походження з України);

- додаток РІ до рядка 03 РІ декларації (Різниці);

- додаток AM до рядка 1.2.1 додатка РІ до рядка 03 РІ декларації(Інформація щодо нарахованої амортизації).

Питання 3. Чи дійсно змінилися ставки з рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів?

Відповідь: Так, з 1 січня ставки з рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів збільшено на 50% за заготівлю деревини.

Питання 4. Який застосовується коефіцієнт індексації до нормативної грошової оцінки земельних ділянок для визначення розміру земельного податку та орендної плати за земельні ділянки комунальної власності?

Відповідь: Значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів і інших земель несільскогосподарського призначення за 2018 рік складає 1,0.

Питання 5. Які категорії платників сплачують земельний податок у розмірі 25 відсотків у 2019 році ?

Відповідь: Земельний податок за земельні ділянки, надані гірничодобувним підприємствам для видобування корисних копалин та розробки родовищ корисних копалин, справляється у розмірі 25 відсотків податку, обчисленого відповідно до встановлених органами місцевого самоврядування ставок податку.  

Питання 6: Який розмір нормативної грошової оцінки ріллі по Тернопільській області ?

Відповідь: Нормативна грошова оцінка одиниці площі ріллі по Тернопільській області станом на 1 січня 2019 року становить 29035,00 гривень, що на 133,08 грн більше в порівнянні з 1 січнем 2018 року.

Питання 7: Чи помінялася сума сплати транспортного податку?

Відповідь: Нагадаю, що об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. Оскільки мінімальна заробітна плата зросла, то і сума потатку збільшилась та становить 1564 875 грн, що на 168 750 грн більше в порівнянні з 1 січнем 2018 року.