Територіальні органи ДФС
у Тернопільській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Декларування громадянами доходів, отриманих у 2018 році

21.02.2019

Нещодавно в Головному управлінні ДФС у Тернопільській області заступник начальника управління начальник відділу аналізу та прогнозування надходжень податків та зборів з фізичних осіб, єдиного внеску та розгляду звернень громадян управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС у Тернопільській області Володимир Брудко під час сеансу «гаряча лінія» поспілкувався із додзвонювачами щодо декларування громадянами доходів, отриманих у 2018 році.

Найцікавіші запитання та відповіді на них надаємо увазі читачів.

Питання 1. За оренду квартири отримано дохід від іншої фізичної особи, яка не є самозайнятою особою. Як відзвітувати фіскальному органу?

Відповідь: Фізична особа, що здає в оренду майно та отримує кошти, зобов’язана подати декларацію про майновий стан і доходи, визначити свої податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб (18%) та військового збору (1,5%) та сплатити їх до бюджету.

Питання 2. Від батьків у спадок отримано нерухоме майно. Податку не буде, а чи треба подати декларацію про майновий стан?

Відповідь: Вірно, оскільки батьки є членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення, а доходи, отримані від успадкування такого майна, оподатковуються за нульовою ставкою ПДФО (ст.174 Податкового кодексу України), то декларацію подавати не потрібно.

Питання 3. У 2018 році було продано гараж, при нотаріальному оформленні було сплачено податок на доходи фізичних осіб та військовий збір. Чи треба ще звітувати до податкових органів?

Відповідь: У такому випадку платник податку звільнений від подання декларації.

Питання 4. Я надаю в оренду власний легковий автомобіль. Чи підлягає отриманий дохід декларуванню?

Відповідь: У разі надання громадянами у 2018 році власного рухомого майна в оренду (суборенду) особі, яка не є податковим агентом, фізичні особи зобов’язані надати податкову декларацію про майновий стан і доходи до територіальних органів фіскальної служби за місцем свого проживання та задекларувати отримані доходи.

Кожний об’єкт рухомого майна відображається громадянином у декларації окремо із зазначенням у відповідних графах номера категорії об’єктів; марки, моделі, характеристики рухомого майна; року випуску; відмітки про надання майна в оренду (суборенду).

Питання 5. Як оподатковується спадщина, отримана громадянином іноземної держави?

Відповідь: При отриманні будь-якого об'єкта спадщини, що успадковується спадкоємцем від спадкодавця-нерезидента, та для будь-якого об'єкта спадщини, що успадковується спадкоємцем-нерезидентом від спадкодавця-резидента, незалежно від їх ступеня споріднення зі спадкодавцем, такий дохід оподатковується за ставкою 18%.

Оскільки згідно з п. 174.3 ст. 174 Податкового кодексу України особами, відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину, то нотаріус видає спадкоємцю-нерезиденту свідоцтво про право на спадщину лише за наявності документа про сплату таким спадкоємцем податку з вартості об'єкта спадщини.

Питання 6. Що з іноземними доходами?

Відповідь: Якщо упродовж звітного року ви одержували грошові перекази з-за кордону на рахунок у банківській чи фінансовій установі, то відповідно до ст. 179 Податкового кодексу України слід заповнити річну декларацію про майновий стан і доходи та сплатити 18% податку на доходи фізичних осіб і 1,5% військового збору від таких доходів. Одержані євро, долари і фунти переводяться у грошову одиницю України за офіційним курсом НБУ на момент одержання доходу.

Головне управління ДФС у Тернопільській області звертає увагу громадян, що з 1 січня 2019 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2018 року. Деклараційна кампанія буде тривати до 1 травня 2019 року. Тобто востаннє без штрафів декларацію можна буде подати 2 травня 2019 року. Оскільки останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.