Територіальні органи ДФС
у Тернопільській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Декларування доходів, отриманих у 2018 році

22.02.2019

Головне управління ДФС у Тернопільській області запрошує громадян до декларування доходів. У Центрах обслуговування платників, які діють при податкових інспекціях територіальних управлінь області, фахівці фіскальної служби нададуть консультаційну та практичну допомогу. Нагадаю, що працюють Центри обслуговування так: понеділок-четвер з 9.00 год. до 18.00 год, п’ятниця з 9.00 год. до16.45 год., обідня перерва з 13.00 год. до 13.45 год субота та неділя – вихідні дні.

Отож, чекаємо громадян, а зі свого боку обіцяємо допомогти їм виконати свій конституційний обов’язок щодо декларування доходів своєчасно та правильно.

Як правильно декларувати доходи, отримані у 2018 році йшлося під час чергового електронного спілкування.

На запитання платників відповідала начальник управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС у Тернопільській області Лариса Березюк.

Захід відбувся спільно з інформаційним порталом 0352.ua. А питання, з якими звертались громадяни, та відповіді на них надаємо для ознайомлення.

Питання. Скажіть, в який термін подається декларація про майновий стан та доходи, за якою формою треба звітуватись? Коли потрібно сплатити податок?

Лариса Березюк

Податкова декларація про майновий стан і доходи, отримані громадянами у 2018 році, подається до 1 травня 2019 року. Цьогоріч останній день подання декларації за 2018 рік - 2 травня 2019 року. Адже, якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.

Cума податкового зобов’язання, зазначена в поданій річній декларації, сплачується громадянином самостійно до 1 серпня 2019 року.

Питання. Чи потрібно декларувати доходи від надання майна в оренду?

Лариса Березюк

Якщо громадяни надають в оренду житлову чи іншу нерухомість, а також рухоме майно, то отримані доходи необхідно задекларувати.

Відповідно до статті 164 Податкового кодексу України, доходи, отримані від здачі в оренду не лише житлових приміщень, але й гаражів, дачних будинків, присадибних та інших земельних ділянок підлягають декларуванню. Якщо нерухомість або інше майно орендує юридична особа або фізична особа – підприємець, то податковим агентом є орендатор. Він повинен утримати та перерахувати до бюджету податок за ставкою 18%. Якщо ж нерухомість здається фізичній особі, то податок за ставкою 18% сплачує орендодавець.

Також оподаткуванню підлягають доходи, отримані від здавання в оренду автотранспорту та іншого рухомого майна.

Нагадую, що декларації про майновий стан і доходи громадяни повинні подавати до ДПІ за місцем своєї податкової адреси.

Питання. Чи потрібно декларувати кошти, отримані з-за кордону?

Лариса Березюк

Якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку - отримувача, який зобов’язаний подати  річну податкову  декларацію, та оподаткувати  за ставкою 18 відсотків.

Крім того, доходи, отримані з джерел за межами України, оподатковуються військовим збором за ставкою 1,5 відсотка.

Сума іноземного доходу перераховується у гривні за валютним курсом Національного банку України, що діє на момент отримання таких доходів.

Питання. Як оподатковується спадщина, отримана громадянином іноземної держави?

Лариса Березюк

При отриманні будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцем від спадкодавця-нерезидента, та для будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцем-нерезидентом від спадкодавця-резидента, незалежно від їх ступеня споріднення зі спадкодавцем, такий дохід оподатковується за ставкою 18%. Оскільки згідно з п. 174.3 ст. 174 Податкового кодексу України особами, відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину, то нотаріус видає спадкоємцю-нерезиденту свідоцтво про право на спадщину лише за наявності документа про сплату таким спадкоємцем податку з вартості об’єкта спадщини.

Питання. Протягом 2018 р. платником отримано у дарунок від бабусі квартиру. Чи необхідно в такому випадку подавати декларацію та сплачувати податки?

Лариса Березюк

Порядок оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав, визначено ст. 174 ПКУ, згідно з п. 174.2 якого зазначено, що об’єкти, які приймаються у дарунок членами сім’ї дарувальника першого та другого ступенів споріднення, оподатковуються за нульовою ставкою ПДФО.

Слід зазначити, що п. 49.2 ПКУ встановлено обов’язок платника податків подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, за кожний встановлений Кодексом звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог Кодексу.
Отже, фізичні особи — платники податку, що одержали дохід у вигляді дарунка, який згідно з Податковим кодексом оподатковується за нульовою ставкою, не зобов’язані подавати річну декларацію, але за умови відсутності інших підстав для подання такої декларації.

Лариса Березюк

Нагадаю, щоб задекларувати доходи, отримані у 2018 році, потрібно подати декларацію до 1 травня 2019 року, а задекларовані зобов’язання слід сплатити до 1серпня 2019 року.

Звертаю увагу, що податок на доходи фізичних осіб є одним з бюджетоутворюючих податків місцевих громад, від його надходження значною мірою залежить наповнення місцевих  бюджетів, а отже і соціально-економічний стан населеного пункту, в якому  проживають декларанти.