Територіальні органи ДФС
у Тернопільській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

«Оподаткування неприбуткових організацій»

29.03.2019

Нещодавно в Головному управлінні ДФС у Тернопільській області заступник начальника управління – начальник відділу адміністрування податку на прибуток, взаємодії з питань трансфертного ціноутворення та моніторингу звітності управління податків і зборів з юридичних осіб Головного управління ДФС у Тернопільській області Алла Іванчишина під час сеансу «гаряча лінія» поспілкувалася із додзвонювачами щодо оподаткування неприбуткових організацій.

Найцікавіші запитання та відповіді на них надаємо увазі читачів.

Питання 1. Чи потрібно неприбутковій організації до Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткових організацій подавати фінансову звітність?

Відповідь: Так, потрібно. Неприбуткові підприємства, установи та організації, подають Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації та річну фінансову звітність.

Питання 2. Протягом якого терміну організація має подати заяву з метою отримання статусу неприбуткової організації?

Відповідь: З метою отримання статусу неприбуткової організації зареєстровані установи та організації (новостворені) мають подати реєстраційну заяву за формою 1-РН державному реєстратору під час їх державної реєстрації або контролюючому органу за основним місцем обліку протягом 10 календарних днів з дня їх державної реєстрації.

Питання 3. Чи необхідно подавати заяву при зміні місцезнаходження неприбуткового підприємства, яка пов’язана зі зміною адміністративного району?

Відповідь: Ні, не потрібно. Інформація про зміну місцезнаходження неприбуткової організації, яка пов’язана зі зміною адміністративного району, оновлюється в контролюючих органах на підставі відомостей, отриманих від державного реєстратора, в порядку, визначеному Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань».

Питання 4. Як неприбуткова установа, яка загубила рішення про включення її до Реєстру неприбуткових установ та організацій, може отримати копію такого рішення?

Відповідь: Копія рішення про включення неприбуткової установи (організації) до Реєстру неприбуткових установ та організацій видається контролюючим органом за основним місцем обліку такої установи (організації) на її звернення в письмовому вигляді.

Питання 5. Чи оподатковуються податком на прибуток підприємств доходи, отримані неприбутковою організацією від продажу основних засобів?

Відповідь: Якщо кошти, отримані неприбутковою організацією від продажу власних основних засобів, буде використано для здійснення своєї статутної діяльності без розподілу таких доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших, пов’язаних з ними осіб, то таке використання не є порушенням законодавства.

Питання 6. Яка передбачена відповідальність за неподання або несвоєчасне подання звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації?

Відповідь: За неподання або несвоєчасне подання до контролюючих органів звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації застосовується штраф у розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.