Територіальні органи ДФС
у Тернопільській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

«Зміни у сфері валютного регулювання»

15.04.2019

Нещодавно в Головному управлінні ДФС у Тернопільській області начальник управління аудиту Головного управління ДФС у Тернопільській області Віктор Притула під час сеансу «гаряча лінія» поспілкувався із додзвонювачами щодо змін у сфері валютного регулювання.

Найцікавіші запитання та відповіді на них надаємо увазі читачів.

Питання 1. Які норми обов’язкового продажу валюти встановлені на даний час Національним банком України?

Відповідь: З 1 березня 2019 року відсоток обов’язкової конвертації валютної виручки в національну валюту, яка надходить з-за кордону, зменшено з 50 до 30%.

Питання 2. Закінчився І квартал 2019 року. Чи потрібно декларувати валютні цінності, які належать резидентам України і знаходяться за її межами станом на 1 квітня цього року?

Відповідь: Варто наголосити, що із втратою чинності ряду нормативно-правових актів, що регулювали діяльність у сфері ЗЕД до введення в дію Закону про валюту, втратив чинність і Декрет Кабінету Міністрів України від 19.02.1993 року №15-93 «Про систему валютного регулювання і валютного контролю». Останнім періодом, за який суб’єктам ЗЕД необхідно було подати Декларацію про валютні цінності, доходи та майно, що належать резидентам України і знаходяться за її межами, є 2018 рік, тобто станом на 01.01.2019 року. Тобто декларувати валютні цінності, які належать резидентам України і знаходяться за її межами станом на 1 квітня цього року і на наступні звітні дати, вже не потрібно.

Питання 3. Вже запрацювала нова система валютного нагляду. Що змінилося для бізнесу?

Відповідь: Серед найбільш очікуваних спрощень для бізнесу є насамперед відміна тотального валютного контролю за всіма валютними операціями. Операції на суму до 150 тисяч гривень як «незначні операції» більше не підпадають під валютний нагляд. Винятком є лише випадки так званого «дроблення» операцій, а також операції за участю резидентів Російської Федерації.

Питання 4. Чи є зміни у термінах розрахунків за експортно-імпортними операціями зі зміною валютного законодавства?

Відповідь: Раніше термін для розрахунків за експортно-імпортними операціями резидентів становив 180 днів, на сьогоднішній день такий термін збільшено до одного року, тобто 365 днів. Разом з тим у новому Законі про валюту залишилась попередня норма, яка дає можливість за окремими операціями з експорту та імпорту товарів продовжити граничні строки розрахунків, встановлені Національним банком України, шляхом отримання висновку від Міністерства економічного розвитку.

Питання 5. Чи будуть застосовуватися спеціальні санкції до суб’єктів ЗЕД за порушення строків розрахунків по експортно-імпортних контрактах?

Відповідь: Спеціальні санкції, які застосовувалися раніше, до введення в дію нового валютного законодавства, за порушення строків розрахунків відповідно до статті 37 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність», у вигляді припинення зовнішньоекономічної діяльності на сьогоднішній день скасовані.