Територіальні органи ДФС
у Тернопільській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Ввезення (пересилання) громадянами товарів на митну територію України

25.04.2019

Нещодавно відбулася Інтернет-конференція за участю начальника митного посту «Тернопіль-центральний» Тернопільської митниці ДФС Івана Шлюсара

Захід відбувся спільно з інформаційним порталом 0352.ua. А питання, з якими звертались громадяни, та відповіді на них надаємо для ознайомлення.

Питання: Скільки товарів у ручній поклажі можна ввезти в Україну, щоб їх не декларувати?

Іван Шлюсар

Товари (за винятком підакцизних), сумарна фактурна вартість яких не перевищує 1000 євро, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі через повітряні пункти пропуску через державний кордон України, та товари (крім підакцизних), вартість яких не перевищує 500 євро через автомобільні пункти пропуску, не підлягають письмовому декларуванню та не є об'єктами оподаткування митними платежами.

Питання: А якщо, до прикладу, перетинати кордон більше одного разу на добу, такі самі умови?

Іван Шлюсар

За умови, якщо товари ввозяться на митну територію України особою, яка в'їжджає в Україну частіше одного разу протягом однієї доби, вони підлягають письмовому декларуванню в порядку, встановленому для громадян, з поданням документів, які видаються державними органами для здійснення митного контролю та митного оформлення таких товарів, та оподатковуються ввізним митом за ставкою 10 відсотків і податком на додану вартість за ставкою, встановленою Податковим кодексом України.

Питання: Якими мають бути дії громадянина, що ввозить в Україну товари, на суму майже 9 тис. Євро?

Іван Шлюсар

Товари (крім підакцизних), що ввозяться громадянами у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі, сумарна фактурна вартість та/або загальна вага яких перевищують обмеження, встановлені частиною першою цієї статті, але загальна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10000 євро, підлягають письмовому декларуванню в порядку, встановленому для громадян, з поданням документів, що видаються державними органами для здійснення митного контролю та митного оформлення таких товарів, та оподатковуються ввізним митом за ставкою 10 відсотків і податком на додану вартість.

Питання: Розкажіть,  про нові умови пересилання товарів на територію України?

Іван Шлюсар

Товари (крім підакцизних), вартість яких не перевищує 150 євро, що переміщуються (пересилаються) на митну територію України на адресу одного одержувача в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях, на адресу одного одержувача в одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника у міжнародних експрес-відправленнях, а також товари (крім підакцизних), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 150 євро, що переміщуються у несупроводжуваному багажі, підлягають усному декларуванню на підставі товаросупровідних документів та не є об'єктами оподаткування митними платежами. А товари,  вартість яких перевищує 150 євро, але не перевищує 10000 євро підлягають письмовому декларуванню в порядку, встановленому для громадян, та оподатковуються ввізним митом за ставкою 10 відсотків та податком на додану вартість. Базою оподаткування для таких товарів є частина їх сумарної фактурної вартості, що перевищує еквівалент 150 євро.

Питання: Чи повинен я оподатковувати ввезену із-за кордону спадщину?

Іван Шлюсар

При ввезенні (пересиланні) на митну територію України громадянами звільняються від оподаткування митними платежами товарів, що входять до складу спадщини у разі підтвердження її складу органами, що вчиняють нотаріальні дії у країні її відкриття.