Територіальні органи ДФС
у Тернопільській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Декларування громадянами доходів, отриманих у 2018 році

02.05.2019

Нещодавно в Головному управлінні ДФС у Тернопільській області начальник управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС у Тернопільській області Лариса Березюк під час сеансу «гаряча лінія» поспілкувався із додзвонювачами щодо декларування громадянами доходів, отриманих у 2018 році.

Найцікавіші запитання та відповіді на них надаємо увазі читачів.

Питання 1. Пані Ларисо, при заповненні декларації необхідно спиратись на отримані доходи протягом минулого року, тому скажіть, що необхідно для отримання довідки про доходи?

Відповідь: Для отримання довідки про доходи необхідно звернутись до податкової інспекції за своїм місцем реєстрації. При собі необхідно мати паспорт (та копію), ідентифікаційний код, та заповнити реєстраційну заяву. Але якщо ви маєте цифровий електронний підпис, то таку процедури можливо отримати не виходячи з дому на своєму комп’ютері.

Питання 2. Де можна отримати реквізити для сплати податкових зобов’язань?

Відповідь: Уся інформація про реквізити розміщена на офіційному сайті «Територіальні органи ДФС у Тернопільській області» в рубриці «Бюджетні рахунки» або кожен із платників може ознайомитись з рахунками безпосередньо в Центрах обслуговування платників за місцем реєстирації.

Питання 3. Як можна отримати електронний ключ?

Відповідь: Електронний ключ можна отримати в Акредитованому центрі сертифікації ключів (АЦСК) при фіскальній службі або в будь-якій іншій організації, уповноваженій видавати ключі електронного цифрового підпису фізичним і юридичним особам.

Отримати ключі може як громадянин, так і фізособи-підприємці та юрособи, надавши необхідний пакет документів в організацію, уповноважену видавати ключі електронного цифрового підпису. У кожного центру сертифікації список паперів відрізняється – довідатися деталі можна на сайті обраної вами організації.

Більш детальну інформацію про те, як отримати електронний цифровий підпис, перелік реєстраційних документів, адреси представництв тощо можна переглянути на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК ДФС.

Питання 4. Яка відповідальність чекає на громадянина за неподання декларації?

Відповідь: Відповідно до ст. 1641 КпАП неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи чи включення до декларацій перекручених даних, неведення або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку, тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 — 136 грн).

Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те саме порушення, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85 — 136 грн).

Питання 5. Де можна отримати чи купити бланки про майновий стан та доходи?

Відповідь: Бланки можна отримати безкоштовно у Центрах обслуговування платників або самому роздрукувати з сайту Державної фіскальної служби України.

Питання 6. Чи потрібно подавати декларацію, якщо дохід одержано у вигляді процентів по депозиту?

Відповідь: Згідно із ст.179 Податкового кодексу України, якщо фізична особа впродовж звітного податкового року отримувала лише доходи у вигляді процентів на вкладний (депозитний) рахунок, які нараховувалися податковими агентами, незалежно від їх кількості, то у такої особи не виникає обов’язку щодо подання податкової декларації, оскільки вказані доходи оподатковуються податковими агентами під час їх нарахування..

Головне управління ДФС у Тернопільській області звертає увагу громадян, що Деклараційна кампанія триває до 1 травня 2019 року. Тобто востаннє без штрафів декларацію можна буде подати 2 травня 2019 року. Оскільки останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.